Arzum’un yeni CEO’su Mete Zadil oldu

Küçük ev aletleri markası Arzum‘un yeni CEO’su Mete Zadil oldu. Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra Arzum CEO’luğunu da üstlenen Murat Kolbaşı, CEO’luk bayrağını Mete Zadil’e devretti. Zadil, göreve 1 Eylül tarihinde başladı.

Halen Arzum’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Murat Kolbaşı, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Sayın Zadil’in CEO olarak atanması, Arzum’un aile şirketi yapısından kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıya geçişinin önemli ve stratejik bir basamağı olarak nitelenebilir. Kurumsal bir şirket ve global bir marka olma yolunda üst yönetimimizi yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Ulusal ve uluslararası birçok şirkette parlak bir yöneticilik kariyerine sahip olan Mete Zadil’in, CEO’luk bayrağını en başarılı şekilde taşıyacağına inancımız sonsuzdur” diye konuştu.

Mete Zadil, 1989-1993 yılları arasında University of Delaware‘de İnşaat Mühendisliği eğitiminin ardından, 1995 yılında Cornell University’de İnşaat Mühendisliği master eğitimini tamamladı. 2002-2006 yılları arasında Korda Kağıt Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür, 2006-2011 yılları arasında Schindler Türkiye’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendi. Denizcilik ve doğa ile yakından ilgili olan Zadil, geçmiş yıllarda İsviçre Ticaret Odası ve Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.