Arthur Sadoun, ‘zor günler’ konusunda uyardı

Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun, normalleşmeye geçerken önlerinde hala zor günler olduğu ve dünyanın karantinadan çıkmaya başlamasıyla “mücadele yeni başlıyor” mesajıyla çalışanlarını uyardı.

Sadoun, Publicis çalışanlarına son video mesajında, işi muhafaza eden ve doğru kararlar veren herkese teşekkür etti.

Sadoun şunları söyledi: “İlk günden beri serbest çalışanlar ve üçüncü taraf tedarikçiler ile grubumuzun dışına çıkmayarak, ajanslarımızı korumak adına doğru kararlar verdiniz. Birkaç hafta içinde tasarruf sağlamak için kaynak platformlar oluşturdunuz. Hepinize teşekkür ederim.”

Sadoun, ayrıca ırkçılığa karşı alınacak tedbirler konusunda da personeli övdü. “ABD’de gerçekleşen korkunç olaylardan hemen sonra çeşitlilik gündemimizi hızlandırmak, ırkçılık ve eşitsizliğe karşı güçlü önlemler almak için birçok ülkede bir araya geldiniz.”

Ancak Sadoun, normalleşme sürecinin koronavirüsle mücadelenin sonu olmadığı konusunda uyardı ve ekonomik durumun yakın zamanda iyileşmeye hazır olmadığını belirterek müşterilerin ajanslar üzerindeki baskıyı artırmaya devam edeceğini açıkladı.

“Dürüst olalım, mücadele yeni başlıyor. Çok zor günler devam edecek gibi duruyor. Virüsle yaşamak zorunda kaldık. Ekonomik durum yakında iyileşmeyecek. Bunun yanında müşteri baskısı artmaya devam edecek. Ama bu zorluklarla yüzleşmek için her zamankinden daha güçlü bir organizasyona, kaynağa ve ekibe sahip olduğumuzdan emin olmalıyız.”

Sadoun, birçok ülkenin koronavirüs karantinasında olduğu Mart ayından bu yana her pazar çalışanlarına görüntülü mesaj gönderdi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.