Arkadaşım Hoşgeldin sosyal medya reytinglerinde birinci

Arkadaşım Hoşgeldin” en yakın rakibinin neredeyse 4,5 katı sosyal medya reytingi alarak Perşembe akşamı en çok konuştuğumuz yapım oldu.

Programın bu haftaki hızlı yükselişinin arkasında sosyal medyada en çok konuştuğumuz ünlülerden olan Demet Akalın ve eşi Okan Kurt’un programın dün akşamki bölümünün konuğu olmasıydı. Twitter kullanıcılarının attıkları mesajların içeriğine baktığımızda Okan Kurt’un performansının Demet Akalın’ınkinden daha çok beğenildiğini görüyoruz. Programla ilgili mesaj atan kişilerin profiline baktığımızda ise kadın izleyiciler %59’luk bir oranla erkeklere göre daha çok mesaj atmış.

Ana kanallardaki sıralamada ikinci Kurtlar Vadisi Pusu, üçüncü Kardeş Payı, dördüncü Fatih Portakal ile Türkiye’nin Trendleri, beşinci ise Aramızda Kalsın oldu. Dün akşam #vadidehesaplaşma hashtag’iyle izleyicilerini Twitter başına kitleyen Kurtlar Vadi Pusu hakkında mesaj atan kökleşmiş izleyici kitlesinin ise %74’lük gibi yüksek bir oranla erkeklerden oluştuğunu görüyoruz.

NTV Somera reyting listesine uzun zaman sonra ilk defa birinci sıradan Benfica- Juventus maçıyla giriş yaptı ve %2.29’luk bir reyting aldı. NTV’yi sırasıyla, Haber Türk Öteki Gündem, CNBC-e Game of Thrones, Haber Türk Okan Bayülgen Sunar ve CNN Türk Dört Bir Taraf takip etti.

24 Nisan Perşembe gecesinin Somera sosyal medya performans infografiği;

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.