Site icon Campaign Türkiye

Argos Noel için hazırladığı reklamda müşterileriyle duygusal bağ kuruyor

Birçok ürün kategorisini barındıran alışveriş sitesi Argos Noel için yaptığı reklamda, rakibi Amazon’un eksik kaldığı bir faktör olan duygu uyandırmaya odaklanıyor.

Argos marka pazarlamacısı Garry Kibble, yeni reklamın hem müşterilerle duygusal olarak bağ kuracağını hem de Amazon’la rekabet edeceğini umuyor.

The&Partnership ajansı tarafından yapılmış film, temaya uygun yeni bir maskot ile geliyor ‘The Christmas Fool’. Cin benzeri yaratık, Noel’i mahvetmek için uğraşıyor.

Kulağında çıngırak bulunan ilginç yaratık, Noel için hazırlanmış ışıkları bozuyor, yılbaşı ağacının tepesindeki meleği düşürüyor, aileler son dakika Noel hazırlıklarını bitirmeye çalışırken kargaşa yaratıyor…  Yine de Argos’un sipariş verme ve teslimat hızı sayesinde, bu tür büyük felaketler bertaraf edilebiliyor.

Film, TV’de olduğu gibi internette, mağazada ve VOD’da (Video On Demand) ulaşılır olacak.

Peki Amazon’un yapamayıp da Argos’un başarabileceği şey nedir?

Kibble’a göre Amazon, müşterilerinin hayat tarzlarına hitap eden daha geniş bir önerme oluşturamıyor. “Teslimatta çok iyi fakat, bizim de bu konuda eksik bir yanımız yok. İnternette ‘click-and-collect’ ve offline mağazalarımızda ise ‘walk in’ özelliğimiz var.”

Müşterilere yaklaşmak

‘The Christmas Fool’, Argos’un pazarlamasında duygusallığı artırırken rasyonelliği azaltmak için tasarlandı. Çünkü müşterinin istediği şey buydu. Yaratığın kullanılması müşteriye yakınlaşmayı sağladı.

İçgörü programı, Argos için çok önemli hale geldi. Yaklaşık 100 Argos müşterisinin fikirleri, The&Partnership ajansına bu reklamı yaratmasında oldukça yardımcı oldu.

Exit mobile version