Angry Birds beyaz perdeye taşınıyor

Angry Birds Star Wars oyunuyla uygulama mağazalarında iyi satış grafiği yakalayan Finlandiya merkezli oyun şirketi Rovio, Angry Birds’ü beyaz perdeye taşımayı planlıyor.

2016 yılında vizyona girmesi beklenen ve Rovio tarafından finanse edilecek animasyon filminin yapımcısı, sinema tutkunlarının Ice Age, Alvin and the Chipmunks ve Despicable Me’den hatırlayacağı John Cohen oldu. Marvel Studios’un yönetim kadrosunda yer alan David Maisel ise baş yapımcı koltuğunda oturacak. David Maisel, ayrıca 2011 yılının Temmuz ayından beri Rovio’da danışmanlık görevini yürütüyor.

Angry Birds ile büyük kitlelere ulaşan Rovio Entertainment’ın başkan yardımcısı Andrew Stalbow, şimdiye kadar oyunlarının bir milyardan fazla kez indirildiğini ve günlük 20-30 milyon, aylıksa 200 milyon aktif kullanıcı tarafından oynandığını söyledi. Stalbow sinema filmi hakkında, “Hollywood bizim gibi başarılı bir marka için çok cazip bir yer. Animasyon filminin çekimlerine kısa film serileri ile başlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Business Insider

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.