artwork

Anahtar kaybetmeye son veren cihaz

10 sene önce

0

Anahtarınızı bir daha kaybetmeyeceğinizin garantisini verme iddiasındaki Tile isimli küçük cihazın ilk reklam filmi yayınlandı.

Tile’ı kullanmak için bazı ufak gereksinimler var. Öncelikle kaybedebileceğinizi düşündüğünüz eşyanın üzerine beyaz bir “tile” yapıştırmanız gerekiyor. Bu bir anahtar, cüzdan, hatta dizüstü bilgisayar bile olabilir. Sonrasında Tile, eşyanın izini sürmede yardımcı olmak için iOS uygulamasıyla senkronize edilmeli, henüz Android’lerde uygulanamıyor. Böylece kayıp eşyanız bir uyarı sesi çıkaracak.

Fakat asıl etkileyici kısım bu değil. Eğer biri bisikletinizi çalarsa, Tile’ın kullanıcı ağı üzerinden yerini tespit edebileceksiniz. Uygulamayı kullanan herkesle bulut sistem üzerinden bağlantı kurulabiliyor. Yani eğer kaybolan ya da çalınan bir eşyayı işaretlerseniz, Tile kullanıcıları arasından eşyaya yakın bulunan biri sinyal alacak. Sonrasında eşyanın yeri telefonuna bildirilecek.

Tile, Selfstarter şirketi tarafından finanse edildi. Yalnızca 20 bin dolarlık bir yatırım beklenirken, 1 milyon doların üzerinde kaynak sağlandı.

Kaynak: Business Insider

 

 

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...