Anahtar, alışkanlık yaratmak

Elbette pandemiden bu yana televizyon izleyicileri arttı ancak maalesef reklam harcamaları aynı oranda artmadı; ayrıca üretim de önemli ölçüde yavaşladı. Üretime devam etmenin elbette zorlukları var, ürünün oluşturulması zaman alıyor ve bitmiş ürünün makul bir süre içinde hazır olması gerekiyor. Neyse ki Türk yapımları, yabancı yapımlara göre süre olarak daha uzun ve şu anda var olan talebi karşılamak için mükemmel bir seçenek. Calinos olarak TV izleyicisinin kendini özdeşleştirebildiği ve ilişkilendirebileceği hikayeler sunuyoruz.

Dağıtımını yaptığımız, tüm dünyada manşetlere çıkan “Kadın” dizisi, yalnızca yerel yapımlar yayınlayan İspanya’nın en önemli kanallarından biri olan Antena 3 kanalında İspanyol izleyicileri fethetti. “Kadın” Porto Riko, Uruguay, Arjantin ve Şili gibi ülkelerde ve dünya çapında 72 ülkede, Latin Amerika’da olduğu gibi inanılmaz bir başarı elde etti. Ayrıca birçok izleyicinin kalbini kazanan ‘Bizim Hikaye’, kaliteli Türkçe içeriğinin tanınması için oluşturulan ve aynı zamanda Şili ratinglerine liderlik eden Peru’daki yerel bir yarışmada en iyi dizi ünvanını kazandı. Türkiye’de çok başarılı olan bir diğer dizimiz ‘Yasak Elma’ dünyanın her yerinden izleyenleri cezbetmek için sırada. Tüm dizilerimizin başarısını diğer ülkelerden TV yöneticileri de takip ediyor ve bu da dizilerimizi, onların ihtiyaçları için güvenli bir seçenek haline getiriyor.

TV izleyiciliğinin anahtarı bir alışkanlık yaratmaktır. Pandemiden sonra izleme azalabilir ancak başarısını kanıtlamış, yüksek kaliteli prodüksiyonlarımızla talep artacak ve devam edecektir.

Jose Luis Gascue

Calinos Holding Executive Vice President Head of Worldwide Sales

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 111. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.