artwork

Anadolu Sigorta Bir Usta Bin Usta projesi 10. yılında

4 sene önce

0

Anadolu Sigorta, kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri canlandırmak için hayata geçirdiği Bir Usta Bin Usta projesinin 10. yılına özel reklam filmini yayınladı.

Bir Usta Bin Usta ile kaybolmaya yüz tutmuş 50 mesleğe can suyu olan Anadolu Sigorta, projenin 10. yılına özel bir reklam filmi hazırladı. Çekimleri Mardin ve İstanbul’da beş gün süren reklam filminde 90 kişilik bir ekip görev aldı.

Reklam filmiyle ilgili bilgi veren Anadolu Sigorta I. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, “Projemiz 10. yılını doldururken zanaatlarımıza ömrünü veren ustalarımızı, büyük usta Aşık Veysel ile anmak istedik. Unutulmakta olan zanaatlarımızı hatırladığımızı ve asla unutmayacağımızı anlatmak için Aşık Veysel’in kendi sesiyle hayat verdiği ‘Dostlar Beni Hatırlasın’ adlı eserini, görsel zenginliklerle dolu bir film ile taçlandırdık. Filmde kullandığımız sihirli toz efekti ile zanaatların ustalar var oldukça asla yok olmayacağını ve hayatımızın her anına anlam katacağını göstermeyi amaçladık. ‘Bir Usta Bin Usta’ projesi 10. yılını tamamlarken bizi biz yapan zanaatlarımızın yetiştirdiğimiz genç nesiller sayesinde diğer nesillere aktarılarak Anadolu Sigorta güvencesiyle yaşamaya devam edeceğini tüm Türkiye’ye duyurduk.” dedi.


Künye

Reklamveren: Anadolu Sigorta

Reklamveren Yetkilisi: Berna Ergüntan, Elif Banu Kocaoğlu

Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul

Genel Müdür Yardımcısı: Ela Bilgisel

CCO: İlkay Gürpınar

ECD: Arkın Kahyaoğlu

Yaratıcı Ekip Lideri: Esma Erdoğan

Yaratıcı Ekip: Buğra Koçyiğit, Murat Bektaş, Erdem Güler, Mehmet Metin, Halil Gökhan Tuna

CSO: Toygun Yılmazer

Stratejik Planlama: Ceren Şehitoğlu, Dilara Çelikkanat

Prodüksiyon Ekibi: Evrim Saraçoğlu, Dilan Davutoğlu, İrem Akalın

Prodüksiyon Şirketi: Kala Film

Post Prodüksiyon Şirketi: İmaj Post Production

Yönetmen: Fatih Kızılgök

Müzik: Jingle Jackson