Anadolu Efes’te üst düzey görev değişimi

2018 yılından beri Türkiye Operasyonları’nın Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Onur Altürk 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başlayacak.

Konuyla ilgili şirketten verilen bilgiye göre kariyerine Anadolu Efes’te Proje Geliştirme Uzmanı olarak başlayan ve 30 yıldır grup içinde çeşitli pozisyonlarda başarılı hizmetler veren Tuğrul Ağırbaş farklı ilgi alanlarına yönelebilmek, yeni projelerde yer alabilmek ve ailesi ile daha fazla vakit geçirebilmek için 31 Aralık 2021 itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmaya karar verdi. 2018 yılından beri Türkiye Operasyonları’nın Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Onur Altürk 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başlayacak.

Anadolu Efes Türkiye’nin Satış Direktörlüğü pozisyonunu 4 yıldır başarıyla yöneten Onur Altürk, iş hayatına 1998 yılında Turkcell’de başladı. Avea’da pazarlama, Frito Lay/PepsiCo Türkiye’de satış ve diğer fonksiyonlardaki farklı rollerde başarı ile çalışırken, Mart 2018 itibarıyla Anadolu Efes’e katıldı. Hızlı Tüketim Malları sektöründe 15 yılın üzerinde tecrübesi olan Onur Altürk, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu ve İngilizce biliyor.

Yeni organizasyon yapısı içinde halen Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü görevini yürüten Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü (CCAO) olarak atandı. Halen Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonunda olan Serim Yıldırım ise, Anadolu Efes Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü (CSIIO) pozisyonuna getirildi. Anadolu Efes CEO’su Can Çaka’ya bağlı çalışacak olan Susal Saatçi ve Yıldırım yeni görevlerine 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayacaklar.

Selda Susal Saatçi 1995 yılında Turkcell’de İletişim ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak başladığı kariyerinde, Telsim, DHL Worldwide Express, Philip Morris/Sabancı’da kurumsal iletişim yöneticisi olarak devam etti. Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes bünyesine Kasım 2019 itibarıyla şirketin Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak katıldı. Selda Susal Saatçi İstanbul Üniversitesi, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Susal Saatçi, İngilizce ve Almanca biliyor.

Anadolu Efes Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü (CSIIO) olarak atanan Serim Yıldırım ise kariyerine 1996 yılında Evyap’ta başladı. Yıldırım Anadolu Efes, BAT, BAT Londra ve Pozitif Entertainment’da ürün, strateji ve planlama, marka ve pazarlama departmanlarında yöneticilik yaptı. Anadolu Efes’te çeşitli pozisyonlarda çalışan Yıldırım, Eylül 2018 tarihinden beri Türkiye Pazarlama Direktörlüğünü yürütüyordu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitiren Serim Yıldırım İngilizce biliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.