Amerikalılar Google ve Amazon’a Tom Hanks’den daha fazla güveniyor

Kim Tom Hanks’den daha güvenilir olabilir ? Hanks, yani Forrest Gump Amerika’nın en güvenilir adamı. Fakat görünüşe göre ondan daha güvenilirleri var: Amazon ve Google.

Pazar araştırması firması Morning Consult tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, geçtiğimiz yıl birçok skandalına rağmen iki teknoloji devi, ABD’deki en güvenilir markalar arasından ABD Posta Hizmetleri’nin arkasında listenin başında yer aldılar.

Rapor, iki ayda yaklaşık 2.000 marka için yapılan çevrimiçi anketlere dayanıyor ve marka başına ortalama 16.700 görüşme yapılmış.

Yaş gruplarına göre insanların yüzde 39’u Amazon ve Google’a doğru şeyi yaptıkları için “çok” güveniyor. Bunu bir perspektiften ifade etmek gerekirse, bu, “aşırı hava durumu uyarılarına” güvenenlerin yüzde 36’sından ve Tom Hanks’a güvenenlerin yüzde 34’ünden fazla bir orana sahip.


Özellikle Google, araştırmada en güvenilir marka olarak ön plana çıkarken Amazon üçüncü sırada yer alıyor.

Raporda, “Kurumlar ve büyük güç organizasyonları söz konusu olduğunda güvensizlik özellikle yüksektir.” ifadeleri yer alıyor. “Genç Amerikalılar genellikle markalara daha kuşkuyla bakıyorlar ve etik konulara daha fazla önem veriyorlar.”

Raporda, genç Amerikalıların “güçlü etik veya politik değerlere” ve şirketlerin çalışanlara nasıl davrandıklarına öncelik vermeleri daha muhtemel. İronik bir şekilde, her iki konu da Google ve Amazon’u geçen yıl inceleme altında olduğu noktalar.

Genel olarak, insanlar güvenilirlik söz konusu olduğunda şirketlerin verilerini nasıl koruduğunu da belirttiler. Google ve Amazon’da da sorun vardı. Ama görünüşe göre bu iki şirketin müşterilerin güvenini kazanmalarını engellemek için yeterli değildi.

 

Genel olarak, yiyecek ve içecek endüstrisi üketici güveninde birinci sırada, teknoloji endüstrisi ikinci sırada yer alırken, havayolu endüstrisi üçüncü sırada yer aldı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.