Amazon’dan çocuklara özel Echo Dot Kids geliyor

Çocuklu ailelerin Amazon Echo ile sorun yaşamasının ardından şirket birtakım önlemler aldı. Amazon, çocuklara özel Echo Dot Kids ile sesli komut teknolojisini özelleştiriyor ve daha faydalı hale getiriyor.

Evlerde varlıklarını giderek daha fazla hissettiren sesli komut teknolojileri, konu çocuklar olduğu zaman bazı sorunlar çıkarabiliyor. Örneğin Amazon Echo kullanan bir çocuk, ailesinden habersiz olarak 170 dolar değerinde bir bebek evi siparişi vermiş, bir blog yazarı ise Alexa’ya emirler yağdıran çocuğunun davranışlarının bozulmasından şüphelendiğini bildirmişti.

Sihirli kelime: Lütfen

Şikayetleri dikkate alan Amazon, çocuklara özel Echo Dot Kids ürünüyle bu problemlerin önüne geçmeye, hatta çocuklar için bir eğitim asistanı olmaya soyundu. 79.99 dolar değerindeki ürün, ebeveyn kontrollerini olanaklı kılıyor ve çocuklara özel içerikler sunuyor. Ayrıca üründe yer alan “Sihirli Kelime” özelliği, çocukların Alexa’dan bir şey istedikleri zaman “lütfen” demesini teşvik ediyor.

Amazon, Echo sahiplerinin ücretsiz yazılım güncellemesiyle sahip olabileceği yeni ürünü için bir reklam filmi de yayınladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.