Amazon Super Bowl reklamında hizmette aksaklığa yer yok diyor

Amazon Super Bowl için esprili bir reklam hazırladı. Reklam, yeni kullanılmaya başlanan yapay zeka gibi teknolojilerde birtakım bozukluklar olabileceğini ancak kendi verdiği hizmette kusur olmayacağı mesajını veriyor.

Amazon Super Bowl reklamında hizmette aksaklığa yer yok diyor-campaigntr‘Not Everything Makes the Cut’ isimli 90 saniyelik reklamda birçok ünlü yer alıyor: Harrison Ford, Forest Whitaker, Ilana Glazer & Abbi Jacobson ve Nasa ikizleri Mark ve Scott Kelly.

Reklam, Amazon genel merkezinde bir çalışanın mikrodalgada makarna ısıtması ile başlıyor. Bunu gören başka iki çalışan ise Alexa’nın birçok ürüne yerleştirildiği ancak sistemde yine de pek çok hata olduğu hakkında konuşmaya başlıyor.

Whitetaker, Alexa’nın devrede olduğu bir diş fırçasını kullanmadan önce: “Alexa, en sevdiğim podcast’i çal.” komutunu veriyor. Podcast’i dinlerken dişlerini fırçalamaya başladığında sesin ağzından geldiğini fark ediyor.

Daha sonra kadın çalışan, Alexa entegre edilmiş bir köpek tasmasından bahsediyor ve Ford’un evindeki yapay zeka kullanılmış tasma takan Boston Terrier cinsi köpeği görüyoruz. Köpek her havladığında tasma, daha fazla mama gerektiği konusunda sahibini uyarıyor.

Alexa jakuzisi çok daha tehlikeli hatalar içeriyor. Glazer ve Jacobson, jakuziye giriyor ve müzik çalmasını talep ediyor. Jakuzinin suyu, kızların etrafında bir fıskiye gibi çeşitli gösteriler yapıyor ancak en sonunda tazyik o kadar artıyor ki kızları tamamen jakuzinin dışına fırlatıyor.

Kadın çalışan tekrar ekranlara geliyor ve son olarak şehir elektriğinin hızlıca tekrar tekrar gidip geldiği ‘olay’dan bahsediyor. Kelly ikizleri, uzay istasyonundayken Alexa sürekli olarak: “Güç açık, güç kapalı” diyor ve bu da uzaydan bakınca dünyanın bir kısmının flaş gibi yanıp söndüğü izlenimini yaratıyor. Marka, Queen’in “Don’t Stop me Now” şarkısı eşliğinde köpek maması siparişini getiren Amazon kamyonu ile kapanışı yapıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.