Amazon reklam satışlarını artırdı

Amazon’un reklam satışları %77 artarak yaklaşık 7 milyar dolara yükseldi. Teknoloji devi, birinci çeyrekte yıllık bazda %44 gelir artışı kaydetti.

Amazon, perşembe günü telekonferans yoluyla yatırımcılarıyla bir araya geldi. Şirket yapılan gelir görüşmesinde, bu yılın ilk çeyreğindeki reklam satışlarının bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla %77 artış göstererek, 6,9 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Amerikan reklam pazarının %10’unu oluşturan Amazon, Facebook ve Google ile sıkı bir rekabet içerisinde.

CFO Brian Olsavsky yatırımcılarla yaptığı görüşmede “Reklam ekibi, tıklamaları verimli satışlara dönüştürme konusunda harika bir iş çıkardı. Kullanıcılara daha uygun sponsorlu ürünleri göstermek için yeni derin öğrenme modelleri kullanıyoruz. Ürün ayrıntı sayfalarında gösterilen reklamların alaka düzeyini iyileştirmeye devam ediyoruz. Sponsorlu markalar için video reklam öğesi biçiminin hızla benimsendiğini gördük.” dedi.

Amazon Prime Video da geçen yıl içeriklerini izleyen 175 milyon Prime üyesini bildirerek ilk çeyrekte önemli bir büyüme kaydetti. Amazon ayrıca kısa süre önce Ulusal Futbol Ligi ile 2023 yılına kadar perşembe gecesi maçlarını yayınlamak için bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmanın reklam satışlarını daha da artırması bekleniyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.