artwork

Amazon.de Türkçe seçeneğiyle Türk tüketicilere sunuluyor

6 sene önce

0

Amazon.de sitesinden alışveriş yapan Türk kullanıcılar, artık sitenin hizmetlerinden Türkçe faydalanabilecek.

İlk aşamada, ürünlere ve Amazon.de web sitesinin “Hesabım” gibi bölümlerine Türkçe erişim mümkün olacak. Bu hizmet kapsamında, kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinip müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek; sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Ayrıca 49 avro ve üzerindeki alışverişlerde Türk müşterilere ücretsiz gönderim hizmeti de sunulacak.

Müşterilerin, Amazon.de’yi Türkçe kullanmak için yapmaları gerekense sitenin üst kısmında yer alan gezinti çubuğundaki dünya simgesine giderek “Türkçe – TR” bağlantısına tıklamak.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber, “Müşterilerimizin herhangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz” diyerek konuyla ilgili açıklama yaptı.

Amazon.de’nin 2015 yılında İngilizce, Ağustos 2016’da Flemenkçe ve Ekim 2016’da Lehçe hizmete sunulmasının ardından Türkçe, Amazon.de dil seçenekleri arasında dördüncü yabancı dil olarak yer alıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...

Natalie Portman Dior için kamera karşısına geçti

Natalie Portman Fransız moda devinin marka elçiliğine devam ediyor...