Alper Eroğlu ve Alemşah Öztürk ödül törenini anlatıyor

Unilever Kişisel Bakım ve Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu ve 4129Grey CEO’su Alemşah Öztürk , Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year deneyimlerini anlatıyor.

15 Mart 2018 tarihinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year’da reklam, medya ve pazarlama iletişimi alanlarında büyük başarı sağlamış markalar ödüllendirilmişti. Ajansların ve markaların bir yıl boyunca gösterdikleri performansın bütünsel olarak değerlendirildiği organizasyon için toplam 153 yarışma taranarak bu yarışmalarda ödül kazanmış olan 296 ajans ve 665 marka veya şirket değerlendirmeye alınmış, ödüller 58 kategoride verilmişti.

Ödül töreninde 4129Grey, Yılın Yeni Nesil Ajansı kategorisinde Gold ve Yılın Yaratıcı Ajansı kategorisinde Bronz  kazandı. Unilever ise hem Holding of The Year ödülünü aldı hem de tüm grup şirketlerinden toplam 149 ödül kazandı.

Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year deneyimlerini ve geleceğe dair düşüncelerini Alemşah Öztürk ve Alper Eroğlu’dan dinledik.

4129Grey

Yılın Yeni Nesil Ajansı – Gold

Yılın Yaratıcı Ajansı – Bronz

Alemşah Öztürk, 4129Grey CEO’su

Campaign’in bu değerlendirmesi oldukça kapsamlı ve birçok yarışmanın toplam değerlendirmesini ve ağırlıklı ölçümlendirmesini içeriyor, bu anlamda çok daha geniş spektrumda bir başarı anlamına geliyor. Bu yüzden de Yılın Yeni Nesil Yaratıcı Ajansı seçilmemiz bizi çok gururlandırdı.

Ödül töreni

Ödül töreninde ise Campaign ekibinin yılların tecrübesiyle hazırladığı, en ince detaya kadar düşünülmüş, profesyonel, eğlenceli ve akıcı bir deneyim yaşadık. Bu yüzden de ayrıca kutluyor ve sektöre örnek olmasını umut ediyorum.

Belki kazanan ajansların öne çıkan işlerini göstermek, kısa birer konuşma yaptırmak daha keyifli olabilir, böylece güzel işleri de tekrar hatırlarız.

Aynı titizlikle devam

Yarışmalar aslında bizim işimizin keyifli bir kreması. Asıl her zaman bizi heyecanlandıran, çalıştığımız markalar için ses getiren, sonuç odaklı, başarılı işler yapmak. Sonrasında bu işler yerli ve global yarışmalarda ödüle değer görülürse daha da keyifli oluyor tabii ki. Bu süreçte de en önemli şey, projeyi doğru anlatacak olan materyali, yani filmi hazırlamak. Bu konunun gittikçe daha çok önem kazandığını görüyoruz. Stratejik olarak kategori seçimi çok kritik her yarışma için, o yıl yapılan işleri düşünerek, kategorideki rakiplerinizi değerlendirerek, kategori tanımlarını okuyarak doğru seçim yapmak gerekiyor. Misal, bu yıl Cannes Lions’da kazandığımız kategoride 3 shortlist çıkartıp, 1 Altın ve 1 Bronz ile döndük. Yüzdesel olarak bu, Cannes Lions ortalamasının çok çok üzerinde.

Tabii ki tüm bu ayarlamalar ve çabalar sonuçları, sonuçlar da Campaign yarışmasının sonuçlarını etkiliyor. O yüzden aynı titizlikle devam edeceğiz!

Unilever

Holding of the Year – Silver

(tüm grup şirketlerinden kazanılan toplam ödül: 149)

Alper Eroğlu, Unilever Kişisel Bakım ve Pazarlama Direktörü

Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year Ödülleri klişeleri yıkan ve iz bırakanların ödüllendirildigi bir tören olması itibarıyla çok kıymetli bir organizasyondu. Zaten bunu ödül alan işlerin içeriği ve kalitesinde de gördük. İçinde bulunduğu sektöre yeni bir bakiş açısı getiren işler ödüllendirildi. Hedef kitlesini, pazarlama ve medya endüstrisi olarak içinde bulunduğumuz değişimi anlayıp marka amaçları doğrultusunda etki yaratan işlerin bir adım öne çıkması sektör adına çok sevindiriciydi.

Ödül töreni de gerek konsepti gerek de akışı itibarıyla, hem yaratıcılığı ve etkisini kutlayan hem de herkese bir araya gelip bir nefes almayı sağlayan eğlenceli bir etkinlikti.

Unilever olarak Gümüş Holding Network’ü olmak, sorumlu olduğum kişisel bakım kategorisinde Axe markamızla takdir edilen işlere imza atmak bana ve ekibime çok gurur verdi. Amacımız gelecek senelerde bayrağı daha da ileriye taşımak. En önemlisi, amacı olan markalarla birlikte, iz bırakan işlere imza atarak, değişime öncülük etmek. Bu çabanın Campaign Türkiye gibi, sektörün öncüsü bağımsız bir yayın tarafından takdir edilmesi bizleri ayrıca mutlu ediyor.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 82. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.