Algida dünyayı değiştiremez ama bir gülümseme dünyanızı değiştirebilir

Bu yıl Campaign Türkiye Agency and Brand of the Year FMCG – Çikolata / Şekerleme / Atıştırmalık kategorisinde “Yılın Markası” seçilen Algida, “Bir dondurma dünyayı değiştiremez ama bir gülümseme dünyanızı değiştirebilir” söylemiyle yeni reklam filmini yayınladı.

“Algida’yla gülümse” kampanyası dahilinde yayınlanan yeni reklam filminde “Bir dondurma dünyayı değiştiremez ama bir gülümseme dünyanızı değiştirebilir” söylemi kullanılıyor.

Yine bu yıl Campaign Türkiye Agency and Brand of the Year’da Yılın Yeni Nesil Ajansı kategorisinde silver ödül alan Tribal Worlwide İstanbul imzalı reklam filmi, yakında gelmesi beklenen yaz mevsimini gülümsemenin bulaşıcı gücüyle karşılıyor. Onlarca siyah şemsiye arasında dikkat çeken kırmızı bir şemsiyeyle açılan reklam filminde ilk gülümseme, yağmurun dinmesi ve Algida Cornetto’dan alınan ilk ısırıkla başlıyor. Büyük bir gülümsemeyle sonuçlanan bu ilk olayın ardından mutluluk herkese dalga dalga yayılıyor.

Algida, “bir gülümseme dünyanızı değiştirebilir” kampanyasının bir parçası olarak 20 Mart Dünya Gülümseme gününde, gazetelerdeki 3. sayfa haberlerinin de yerini tam sayfa ilanla almıştı. “Bir gün için dahi olsa 3. sayfa haberlerini bu sayfadan kaldıralım istedik. Dünya Mutluluk Gününüz kutlu olsun!” diyen marka, çalışmalarına farklı mecralarda, gülümsemeyi teşvik eden ve stresi azaltan projelerle devam edecek gibi görünüyor.

 

Reklamın künyesi

Reklamveren: Algida

Reklamveren Yetkilileri: Toloy Tanrıdağlı, Rakesh Asrani, Elif Yıldırımcan, Mine Mavi, Buse Paksoy, Cem Bokeer, Göksu Yıldırım

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul

Ajans Başkanı, Yaratıcı Yönetmen: Arda Erdik

Ajans Başkan Yardımcısı, Yaratıcı Yönetmen: Başar Bellisan

Yaratıcı Ekip: Merve Selamet, İsmail Anıl Güzeliş, Emre Karaca, Sezen Balcı, Kadri Bayhaner, Burç Sabuncu

Grup CEO & Müşteri İlişkileri: Lawrence Dupre

Müşteri İlişkileri Direktörü: Buse Sokullu

Stratejik Planlama: Arda Sesli

Ajans Prodüktörleri: Gülengül Arlıel, Can Taşkın

Prodüksiyon Şirketi: Voltran Film

Yönetmen: Toby Tremlett

Müzik: Jingle House

Medya Planlama: Mindshare

PR Ajansı: Excel İletişim ve Algı Yönetimi

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Nazmi Torun diyor

    Anne

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.