Aldi ailece yenen yemekleri geri getirmek istiyor

Aldi ailece yenen yemekleri geri getirmeyi hedefliyor. Profesyonel bir takım ile çalışıyor, oyuncuları alt ediyor.

E-sporla ilgilenen oyuncuların veya video oyunlarına uzun süreler harcayan kişilerin yeme içmeden kesilircesine ekrana odaklandıklarını, uzun sürelerini harcadıklarını biliyoruz. Alman marketler zinciri Aldi’de bu durumu ele alıyor. Ailece bir arada olunan akşam yemeklerini geri getirmek istiyor.

Aldi, çocukları sanal dünyayı terk ederek yemek masasına katılmaları için bir e-spor takımını kullanıyor.

Teatimetakedown.com

Süpermarket McCann UK, tarafından oluşturulan bir online servisi kullanacak. Sitenin ana sayfasında: “Ebeveynler! Çocuklarınız bilgisayar oyunları yüzünden akşam yemeklerini kaçırdığı için üzgün müsünüz? Öyleyse, elit takımımızı arayın. Çocuklarınızın oyunlarına katılsınlar ve onları yensinler. Böylece akşam yemeğine gelmemek için bir bahaneleri kalmaz.” deniyor.

Aldi kampanyasını, açık hava reklamlarında, sosyal medyada, radyoda ve mağazasındaki reklam alanlarında tanıtıyor. Ayrıca daha çok ebeveynlerin tıkladığı siteleri de hedef alıyor. Kampanya 2 hafta boyunca sürecek ve Anneler Gününde (31 Mart) öğle yemeğinden akşam yemeğine kadar servis süresi uzayarak son bulacak.

Aldi İngiltere sorumlusu David Hills: “Aldi olarak ailece birlikte vakit geçirilen yemeklerin değerini biliyoruz. Bu önemli zamanı geri kazanma yolunda ebeveynlere yardım etmeyi hedefliyoruz.” diyor

Künye:

Reklamveren: Aldi

Ajans: McCann İngiltere

Yönetmen: Blake Claridge

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.