Albaraka’dan telefon şeklinde şube

Albaraka Türk, bankacılık işlemlerinin kolaylıkla ve ücretsiz olarak yapılmasını sağlayan Mobil Şube’sini şaşırtıcı ve yenilikçi bir yolla tanıttı.

Puck Global reklam ajansı tarafından hazırlanan çalışma, geleneksel alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmeyen, yüz yüze iletişim kurarak banka işlemlerini şubelerden halletmeyi seven katılım bankası müşterilerine yönelik yapıldı. Çalışma, Mobil Şube uygulamasına olan katkısının yanı sıra Türkiye’nin en prestijli yaratıcılık ödüllerinin sahiplerini bulduğu Kristal Elma Festivali’nde Albaraka Türk ve Puck Global’e iki farklı dalda iki adet Gümüş Elma ödülü kazandırdı.

Bir teknoloji marketinde uygulanan çalışmada 3D printer teknolojisi sayesinde sıradan bir cep telefonunun içine, müşterilerin alışık olduğu tüm detaylarıyla bir Albaraka Türk şubesi yerleştirildi. Yaratılan model telefon ise markette satışta olan diğer telefonların arasına sıradan bir telefonmuş gibi yerleştirildi. Yanında bulunan bilgi etiketine ise Mobil Şube’nin özellikleri ile beraber fiyat olarak da ‘0 TL’ yazıldı. Müşterileri oldukça şaşırtan ve etiketindeki kare kod ile Mobil Şube’yi yüklemelerini sağlayan Telefon Şeklinde Şube, hedef kitlesi olan katılım bankası müşterilerinin dikkatini çekti. Mobil şube uygulamasının 4.468 olan aylık ortalama indirilme sayısını 9.114’e taşıyan Telefon Şeklinde Şube %104’lük bir artış sağladı ve sağladığı bu başarı ile birçok teknolojik markette uygulanması kararı alındı.

Künye
Reklamveren: Albaraka Türk
Reklamveren Yetkilileri: Ekrem Şahin, Burak Yedek
Kreatif Ajans: Puck Global
Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör: Haluk Erkmen
Kreatif Ekip: Çağatay Sönmez, Burak Evlice, Fatma Hasbolat
Müşteri İlişkileri: Celil Kaya, Esra Lobut
Yönetmen: Güney Sokullu
Post Produksiyon: Güney Sokullu
3D Baskı Merkezi: 3Durak Baskı / İlker Vardar

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.