Aktif yatırım alan girişimler arasında Türkiye’yi Kolay İK temsil ediyor

New York merkezli yatırım analizleri platformu CB Insights tarafından yapılan “İnsan Kaynakları (İK) Teknolojilerini Destekleyen Aktif Yatırımcılar” araştırmasının sonuçları açıklandı. İK teknolojilerine en fazla yatırım yapan 10 şirketin ilk sırasında 500 Startups yer alırken, Türkiye'yi de Kolay İK temsil etti. Bulut tabanlı İK ve personel yönetim sistemi Kolay İK, bugüne kadar 500 Startups’ın yanı sıra Türkiye’den ve dünyadan pek çok kişi ya da kurumun da yatırım desteği aldı. Girişim, KOBİ’lerin personel yönetimine dair tüm süreçlerini tek çatı altından yürütmesine olanak sağlıyor.

Aynı araştırmaya göre, 2012-2016 döneminde İK teknolojileri alanındaki yatırımlar dünya çapında en yüksek seviyeye ulaşarak 1,96 milyar USD oldu. 100’ü aşkın girişimin desteklendiği 4 yıllık süreçte, 17 şirketi portföyüne alan 500 Startups en aktif yatırımcı unvanını alırken, Kolay İK da sermaye grubunun bu yıl seçtiği 5 girişimden biri oldu.

Kolay İK girişimi, kuruluşundan itibaren her ay %30 büyüyerek, 2015 ve 2016’da 2 tur yatırım aldı. İlk turda 2 milyon TL olan değerlemesini, 2. turda 3 kat büyüten şirket, 2 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.