Aksigorta Babalar Günü kampanyası ile Instagram’da bir ilk

Daha önce dijital mecranın popüler ayağı Vine’ı TV’ye taşıyarak bir ilke imza atan Puck Global imzasıyla hayata geçirilen Aksigorta Babalar Günü kampanyası Instagram’da bir ilki gerçekleştiriyor. “Babamın Yolu” isimli kampanya Instagram anketiyle bir yol hikayesi anlatıyor.

Seçimi izleyicilere bırakarak ayrı bölümlerle filmin yol hikayesini belirleme formatını ilk defa Instagram anketi üzerinden uygulayan sosyal medya filmi; hayatı bir yol, babalarımızı ise bu yolda doğru istikameti gösteren birer kılavuz olarak konumlandırıyor.

Konu olarak, oğluna hayat dersleri vererek araba kullanmasını öğreten baba ve oğulun yol hikayesi işleniyor. Baba öğütlerinin hayatımızdaki önemini eğlenceli bir şekilde anlatırken, sosyal medyanın trend iletişim kanalı Instagram’ı kampanyanın ana iletişim mecrası olarak kullanıyor.

Filmler video paylaşımı olarak girilirken, senaryonun nasıl devam edeceği ise ‘hikayeler’ bölümündeki anket özelliği ile izleyiciler karar veriyor. İzleyicilerin kararlarıyla şekillenerek sona erecek olan “Babamın Yolu” filmi, YouTube üzerinden de izleyicilerin hikayeyi yönlendirebileceği şekilde, YouTube annotation özelliğini kullanıyor.

Künye

Reklamveren: Aksigorta

Reklamveren Yetkilileri: Anıl Özark, Zeynep Melis Altıok

Kreatif Ajans: Puck Global

Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör: Haluk Erkmen

Ajans Başkan Yardımcısı/ Müşteri İlişkileri: Celil Kaya

Kreatif Ekip: Mehmet Gökhan, Mustafa Eren Tolga, Eda Sargın, Çağatay Sönmez

Müşteri İlişkileri: Esra Lobut, Emine Elif Özkür

Prodüksiyon Şirketi: Shortcut

Yönetmen: Çağrı Ark

Sosyal Medya Ajansı: Voden Leo Burnett

Sosyal Medya Yöneticileri: Ceren Çaylak, Tugay Erdoğan

Fenomen Yönetim Ajansı: Jet

Fenomen Yöneticileri: Cabbar Cem, Mert Argını

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.