Air New Zealand, reklam filmi ile iklim değişikliğine dikkat çekiyor

Air New Zealand, yeni reklam filmi ile popüler güvenlik videolarının en sonuncusunu yayınladı; bu kez Antarktika’da buzul ışıklarının doğal parlamalarının yanı sıra oradaki iklim ve çevre bilimi de göze çarpıyor.

Air New Zealand, yeni reklam filmi

World’s Coolest Safety Video‘ başlıklı videoda, Hollywood aktörü ve çevreci Adrian Grenier yer alıyor. Reklam filmi, izleyicileri Antarktikalı bilim insanlarının küresel iklim değişikliği sorunlarıyla mücadele ettiği kıtaya doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Havayolu şirketi, Grenier’nin Scott Base bilim insanları ile takım kurup ve penguen nüfuslarını izlemesine ve buz kök numunelerini incelemesine olanak sağlamak için Yeni Zelanda Antarktika Araştırma Enstitüsü ile bir ortaklık başlattı.

Filmin çevresel etkisini en aza indirgemek için, toplam altı kişilik bir ekip Antarktika’ya gitti. Havayolu şirketi ayrıca Antarktika ve orada yapılan çalışmalar hakkında daha ayrıntılı bilgi veren televizyon ve çevrimiçi içerikler de yayınladı.

Yeni Zelanda Hava Yolları’nın global marka ve içerik pazarlama müdürü Jodi Williams, “Havayolu şirketimiz, yaklaşık on yıl boyunca Antarktika bilimini destekledi ve ortaklığı için önemli bir odak noktası da; üç yıllık Biyolojik Esneklik Projesi” dedi. “Birçok ekip Ross Sea bölgesinde karada ve sudaki ekosistemleri araştırıyor. Amaç, ısınan bir dünyada beklenen çevresel değişimin etkilerinin ne kadar hızlı olabileceğini anlamak için bir izleme ağı oluşturmak.”

Hava yolu şirketi güvenlik videoları kapsamında önceden de izleyicilerini Hobbit karakterleri ile Orta Dünya’ya taşımıştı.

Künye

Reklamveren Air New Zealand
Ajans True
Kreatif Direktör Dom Antelme, Ian Sweeney
Prodüksiyon Exposure
Yönetmen Kevin Denholm

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.