artwork

Ahmet Akın, Leo Burnett’teki CEO’luk görevini bıraktı

10 sene önce

0

Leo Burnett Orta Avrupa Başkanı Andrew Edwards, Markom Leo Burnett’in CEO’su Ahmet Akın’ın 1 Mart 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere istifa ettiğini açıkladı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Andrew Edwards “Ahmet Akın’ın liderliğinde Leo Burnett’te güçlü bir yönetim takımı oluştu. Bu sürede ciddi bir büyüme yaratıldı ve yeni işlerin kazanılmasında çok başarılı adımlar atıldı. Bu adımların ardından ilerleyen günlerde de ajans ve müşterilerimizin işlerinin daha da büyüyeceği konusunda hiçbir şüphemiz yok. Leo Burnett İstanbul’un gittiği yön bizi heyecanlandırıyor. Ahmet’e görevine bağlılığı ve liderliği için teşekkür ediyorum” dedi.

Leo Burnett’teki CEO’luk görevinden ayrılan Ahmet Akın ise “Sözlerini beğeniyle ve ders alarak hatırladığım, kurucusunun ismini taşıyan Leo Burnett’te 4 yıl boyunca CEO olarak görev yapmış olmak benim için bir onurdur. Ajansın sektördeki öncü duruşunu koruyarak, gelecek yıllarda da büyümeye devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Edwards, “Ahmet, gelecekle ilgili planlarını bizimle bir süre önce paylaşmıştı. Geçiş sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla yeni CEO göreve başlayana kadar bize destek vermeyi sürdürecek. Yeni CEO ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Leo Burnett Worldwide, Türkiye’ye odaklanmaya devam edecek. Türkiye, bölgemizde büyüme fırsatları sunan ve yaratıcılığımızın gücünü göstereceğimiz ülke olarak öne çıkıyor. Bu nedenle yatırımlarımıza güçlü bir şekilde devam edeceğiz.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
PitPat’in bilinirliği ITV’nin yatırımı sayesinde artacak

ITV, köpek bakım şirketi PitPat’i Media for Equity portföyüne ekliyor...