Aegis Çin’e açılırken WPP dijital kolunu güçlendiriyor

Aegis, çoğunluk hissesini aldığı Çinli teknoloji ve dijital pazarlama şirketi Beijing Adsit ile Çin’de iProspect’i oluşturmak için ortaklığa girdi. Ortak girişim, iProspect China olarak bilinecek ve Aegis, Adsit’in tüm performans pazarlama yetkinliklerini iProspect network’üne entegre edecek.

Nick Waters Aegis Media Asia Pacific CEO

Adsit, iProspect China’nın tam anlamıyla bütünleşik dijital performans pazarlama ajansı olabilmesi için e-ticaret platformuna, veri havuzuna ve önemli isimlere erişmesini sağlayacak.

Aegis Media müşteri tabanı kadar Çin’de en hızlı büyüyen sektör olan pazarlamaya hizmet etmesi için; arama, performans ve e-ticaret uzmanlığı gibi hizmetler sunulacak.

Adsit’in COO’su Cindy Xue, iProspect CEO’su olarak atanacak.

Aegis Media Asia Pacific CEO’su Nick Waters açıklamasında: “Arama ve dijital performans pazarlamasının kombinasyonu iProspect China’yı henüz piyasada e-ticaret alanında önemli büyüme gösterememiş multinasyonel rakiplerini kenarda bırakarak güçlü bir konuma getirecek” diyor.

Geçtiğimiz hafta Aegis Çinli dijital medya ve pazarlama ajansı Catch Stone ile 85.6 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

Aegis, Japon devi Dentsu’ya 4 milyar dolara satılma süreci içinde ancak alım stratejilerini sürdürmeye devam ediyor.

WPP de alımlarını sürdürüyor

Bunun dışında, rakip şirket WPP de alımlarını sürdürüyor. Şirket, 24 Temmuz’da WPP Digital’in Almanya bazlı dijital ajans KKLD’nin çoğunluk hisselerini satın aldığını açıkladı.

Ayrıca geçtiğimiz gün WPP Digital, Buenos Aires, Cape Towsn, Dubai, Johannesburg, Londra ve New York’ta ofisleri bulunan pazarlama teknoloji çözümleri grubu Acceleration’ın çoğunluk hisselerini satın aldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.