Adidas’tan “geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış” yüz maskeleri

Tıp endüstrisindeki kişisel koruyucu ekipmanlardaki sıkıntıyı gidermeye yardımcı olmak için 3D baskı yüz kalkanlarının yanı sıra Adidas, yeniden kullanılabilir bir yüz maskesi tasarladı.

Yeni ürün Face Cover ismini aldı. Şirketin plastik içermeyen ‘Primegreen’ olarak bilinen yüksek performanslı geri dönüştürülmüş kumaş malzemesiyle üretilen maskesi yeniden kullanılabiliyor.

Yüz maskesi, esnek ve gerilebilir bantları sayesinde nefes alabilir ve rahat bir yapıya sahip.

Spor giyim devi bir basın açıklamasında, “karantina önlemleri yavaş yavaş azalmaya başladıkça, evlerimizi  arkadaşlarımızla yeniden buluşmak için terk etmeye çalışırken bu süreçte herkese yardım etmek istiyoruz.” “Tıbbi olarak derecelendirilmemiş olsa da maske, virüslerin ve mikropların yayılmasını önlemeye, etrafınızdakileri korumaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.” dedi.

Üçlü paketler halinde sunulan yüz maskeleri artık Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’de üretiliyor ve satışların bir kısmı çocukların yararına harcanacak. Satılan her maske için COVID-19 yardım kampanyalarına  2 ABD Doları veya eşdeğer yerel para birimi bağışlayacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.