adidas ve Kızlar Sahada, hayallerinin peşinde koşan kız çocukları için bir araya geldi

Kadın futbolunun yaygınlaştırılması, kız çocuklarının hayallerini gerçekleştirebilmesi için adidas ve Kızlar Sahada iş birliğiyle hayata geçirilen “İlk Topum” projesinin tanıtım filmi yayınlandı.

adidas ve Kızlar Sahada, sevdiği şeyin peşinden koşan kız çocukları için İlk Topum projesine hayat verdi. “Gelin önyargılara ilk şutu birlikte atalım” diyen proje ile adidas, tam 1000 futbol topu hediye ederek kız çocuklarının sevdikleri spora ilk adımı atmalarına destek oluyor.  Futbol aracılığıyla cinsiyet eşitsizliğinin karşısında duran proje, kız çocuklarının sesine tercüman olan bir tanıtım filmiyle taçlandırıldı.

Kız çocuklarının tabulaşmış düşüncelere, önyargılara meydan okuyan iç sesinin duyulduğu filmde, hayallerinin peşinden gidenlerin istedikleri her alanda varlık gösterebileceğine vurgu yapılıyor. 74 ilden başvuruların yapıldığı projenin filmi ise İstanbul ve Erzincan’da çekildi. www.kizlarsahada.com/ilktopum adresinden başvuru yapan kız çocukları heyecanla önyargılara ilk şutu atacakları toplarını bekliyorlar.

Sporun hayatları değiştirebilme gücüne inanan adidas, efsanevi Impossible Is Nothing felsefesinin izlerini taşıyan İlk Topum projesinin filminde kız çocuklarına “kimsenin ne düşündüğü önemli değil, sevdiğin şeyin peşinden koşmaya devam et” mesajını da veriyor.

Künye

Reklamveren: adidas x Kızlar Sahada

Yönetmen: Umut Yılmaz Genç

Sinematografi: İlker Özgür

Kurgu: Umut Yılmaz Genç

Prodüksiyon: Midnight Digital

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.