adidas ile okyanusları kurtarma ekibinin bir parçası olmak

adidas okyanuslardaki plastiklerin geri dönüştürülmesiyle hazırlanan mayo koleksiyonunu ve okyanusları kurtarmak için yaptığı temizlik faaliyetlerini sunar.

Sürekli olarak çevreyi ve okyanusları kirletmemiz ve plastik atmamız artık dünyanın sürekliliği için ciddi bir sorun haline geldi. Yayınlanan reklam filmi yaşamın başladığı deniz görseliyle açılıyor, sonra kamera endüstriyel kirliliğe çevriliyor ve hayatın bittiği yeri görüyoruz. Denizleri kirletmemizin yanı sıra, oradan beslenen canlıları tüketerek bir anlamda kendi çöpümüzü de tüketiyoruz.

adidas markası da okyanuslarda plastiğe karşı açtığı savaşta denizden çıkan plastiklerle spor giyim ve deniz kıyafetleri üretiyor. Ve bu sadece başlangıç… Zafere ulaşana kadar vazgeçmeyecek.

Yaptıklarının yanı sıra Membrane isimli özel koleksiyon ile de insanların da bireysel olarak katkı sunabilecekleri bir şey sunuyor. Özel mayo, denizde gözle görülmesi mümkün olmayan nanopartikül atıkları çekiyor kendine. Böylece herkes okyanusları kurtarma ekibinin bir parçası olabiliyor.

Künye:

Reklamveren adidas
Reklamcılık Ajansı Miami Ad School
Kreatif Direktör Florian WeitzelNiklas Frings-Rupp
Art Direktör Nuno MonteiroYoussef KeskesJuan González Miralles de Imperial
Metin Yazarı Juan González Miralles de ImperialYoussef Keskes

 

adidas deniz suyu kirliliği tehdidiyle ilgili farkındalığı artırmak için özel olarak tasarladığı UltraBOOST‘un ve kampanyanın tanıtımı için TBWA\NEBOKO ile çalıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.