adidas geri dönüştürülebilir ayakkabılar üretiyor

Parley for the Oceans ile birlikte adidas 2015’te ilk defa denizdeki plastik atıkların ve yasa dışı açık denizlerdeki ağların geri dönüştürülmesiyle elde edilen iplik ve filamentleri ayakkabının üst kısmındaki malzemesinde kullanarak performans ayakkabı konseptini sunmuştu.

2019’da adidas; uzak adalardaki, sahil topluluklarındaki ve plajlardaki plastik atıklarını bir ederek geri dönüştürülmüş okyanus plastikleri ile 11 milyon çift ayakkabı üretecek. adidas 2024’e kadar çözümün mevcut olduğu her uygulamada ve her ürününde sadece geri dönüştürülmüş polyester kullanacağına söz verdi.

Bu geri dönüştürülmüş malzemeler ile yapılan ürünler, adidas’ın sürdürülebilirlik stratejisinin ilk ayağı.

Futurecraft.Loop, tek bir malzeme cinsi kullanılan ve hiç tutkal kullanılmayan performans ayakkabısı tasarımına dönüşümsel bir yaklaşımdır. Her bileşen %100 yeniden kullanılabilir termoplastik poliüretandan üretildi.

Ayakkabılar ilk kullanım ömrünü tamamladığında ve adidas’a geri döndüğünde yıkanıyorlar, parçalanıyor ve yeni bir ayakkabı için malzeme haline geliyor; hiçbir şey harcanmıyor, sıfır atık. Her üretim, ödün vermeksizin adidas spor performans standartlarını karşılamak için tasarlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.