artwork

adidas, Dünya Kupası reklamında futbol ikonlarını bir araya topluyor

3 ay önce

0

adidas‘ın Fifa Dünya Kupası reklamı, bir dizi futbolcunun yanı sıra müzik sanatçısı Stormzy’yi bir araya getiriyor. adidas ayrıca Katar’da bir hayran bölgesi oluşturuyor.

TBWA’in “Family reunion” reklamı; Lionel Messi, Karim Benzema, Achraf Hakimi, Son Heung-Min, Jude Bellingham, Pedro “Pedri” González López ve Serge Gnabry’nin Dünya Kupası için hazırlandığını gösteriyor.

Seslendirmenin dediği gibi her birinin farklı özelliklere sahip olduğu gösteriliyor: “Karim kahvaltıda gol yiyor.” Hakimi’nin çok hızlı bir şekilde yapboz yaptığı görülüyor ve Gnabry “yenilmez bir tarz” ile tasvir ediliyor.

Oyuncular bir otobüse biniyor ve sürücü koltuğundaki Stormzy’nin dış ses olduğu ortaya çıkıyor. Arka planda Opus’tan Live is Life çalıyor.

adidas Global Marka İletişimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Florian Alt şunları söyledi: “Dünya Kupası’nın başlangıcında, her iki yılda bir, gerçekten imkansız gibi hissettiren nadir bir an vardır. Oyuncuların ve taraftarların kupayı eve getirecekleri inancıyla bir araya geliyorlar.

Önümüzdeki ay sahneye yeni oyuncuların çıktığını, inanılmaz gollerin ve dünya çapında yaygın kutlamaların gerçekleştiğini göreceğiz. Kampanyamızın tüm dünyadaki hayranlara ilham vermeyi umduğu ruh tam da bu.”

adidas ayrıca Katar’da taraftarlara her maçı canlı izleme, yeteneklerini özel olarak tasarlanmış sahada test etme, futbol efsaneleriyle tanışma şansı ve artırılmış gerçeklik aracılığıyla çeşitli içerikler yakalama fırsatı vermek için bir hayran bölgesi oluşturuyor.

Künye

Prodüksiyon: Smuggler

Yönetmen: Nina Holmgren

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...