adidas cinsiyet eşitliği için kadınlarla

adidas cinsiyet eşitliği için harekete geçerek yaratıcı insanlardan bir topluluk oluşturma stratejisini bir adım ileri taşıyor. Bir süredir “Yaratıcılar, birleşin” diyerek farklı sektörlerden yaratıcı bireyleri bir araya getiren, ayrıca yenilikçi ürünleriyle değişimin bir parçası olan marka, son filminin sloganında “Değişim yaratmak için buradayız” diyor.

Efsanevi tenisçi Billie Jean King ile iş birliği yapan adidas, öğrencilik döneminde sporcu olan ancak mezuniyetten sonra sporu bırakan kadınları hedefliyor. Yapılan araştırmaya göre sadece New York’ta bile okul bittikten sonra sporu bırakan kızların oranı, aynı yaştaki erkeklere göre iki kat fazla. Bu da şehirde 1.7 milyon potansiyel kadın sporcunun vazgeçtiğini gösteriyor.

45 yıl önce tenis kortlarında eşitlik için mücadele eden Billie Jean King, genç kadınları sporu bırakmamaya teşvik eden kampanya yüzü olarak ekranlarda. Ayrıca adidas, “kadınların spor yaşamında silinmeyecek bir ayak izi bırakan BJK anısına”, kısıtlı sayıda üretilmiş bir ayakkabı modelini de piyasaya sunuyor.

TBWA\Chiat\Day New York tarafından hayata geçirilen reklam filminde farklı genç kadınları spor aktiviteleri içinde görüyoruz. “Medyada gördüğümüz sporcuların sadece %4’ü kadın. Gösterilmezlerse, görülmezler de” diyen adidas, genç kadınları teşvik etmek için farklı kadın sporcuları da desteğe çağırıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.