adidas Açıkhava Grand Prix’ini kazandı

Havas Middle East imzası taşıyan adidas‘ın “Sıvı reklam panosu”, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 2022’de Açıkhava Grand Prix’i aldı.

Spor markası, Dubai’de bir plajda yüzme havuzlu reklam panosu oluşturarak kadınları yüzmeye davet etmişti.

Orta Doğu’daki kültürel hassasiyetler nedeniyle kadınların ve yüzmenin önündeki engelleri yıkmayı amaçlıyordu çünkü oradaki kadınların toplum içinde yüzmekten rahatsız olduklarını söyleme olasılıkları üç kat daha fazla idi.

Çalışma ayrıca bir altın Lion ve iki gümüş Lion kazandı.

Coors Light’ın DDB Chicago, Nord DDB ve Adam & Eve/DDB imzalı “Chillboards”u, bronz kazandı. İngiltere’deki tek açıkhava galibiyeti oldu.

ABD, Alma DDB’nin Pepsi “Pepsi ile Daha İyi” kampanyası; We Believers’ın çalıştığı Burger King “Nonartificial Mexico”; Starmed Healthcare markası için BooneOakley imzalı “Wilmore cenaze evi” ve yine We Believers’ın Corona için çıkardığı işi “Plastik balıkçılık turnuvası” altın Lion kazandı.

Asya-Pasifik’ten diğer kazananlar arasında Ogilvy Singapur ve Malezya’nın Cadbury için yaptığı “Flags of generosity” adlı çalışma yer aldı.

Radio Lions

Vice Media’nın Dentsu Creative Bengaluru, Mumbai ve Gurgaon tarafından çalışılan “Filtrelenmemiş tarih turu” Radio Grand Prix’i kazandı. Çalışma ayrıca gümüş bir Lion ve iki bronz Lion kazandı.

İngiltere iki gümüş kazandı: Google’ın RGA/Londra imzalı “Auditorial”ı ve Gray London’ın Pringles “The Pringles sonic chip”i.

ABD için yedi ödül vardı: İki altın, bir gümüş ve dört bronz. Spotify’ın FCB New York tarafından çalışılan “Rachel” ve “Brad”i, altın kazandı.

İkinci altın, VMLY&R New York’tan Dell Technologies ve Intel’e gitti. Bu kampanya aynı zamanda iki bronz Lion kazandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.