artwork

Açıkhavanın en iyileri ödüllerini alıyor

8 sene önce

0

Arvak Açıkhava Reklamcıları Vakfı’nın düzenlediği A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2015 ödül töreni 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapılıyor.

Jüri Başkanlığı’nı Grey’den Engin Kafadar’ın üstlendiği A Awards 2015’te açıkhava mecrasında 1 Nisan 2014 ile 31 Mart 2015 arasında üretilen çalışmalar yarışacak.

Yaratıcılığa sonsuz olanaklar veren açıkhava mecrasında öne çıkan işleri belirleyecek 17 kişilik A Awards Jüri Başkanı Engin Kafadar, “Bizler geçmiş 20 yıldır açıkhava iletişim alanında nasıl besleniyoruz? Doğruları ne kadar? Yanlışları ne kadar? Bol gıda, bol mesaj kısmındaki yanlışı doğrusu birbirini götüren bir denklem haline geldi. Bu sene tekrar Arvak tarafından düzenlenen A Awards yarışmasında iletişimini açıkhavada yaratmış fikirlerin sonuçlarını değerlendireceğiz” diyor.

A Awards 2015’te yeni bir kategori var: A Awards Üniversite Medya Junior. İlk kez bu yıl düzenlenmesine karşın 12 üniversiteden 38 açıkhava kampanyasının katıldığı kategori gelecek için çok umut veriyor. Jüri Başkanlığı’nı McCann İstanbul’dan Uğur Çakır’ın üstlendiği Junior kategorisinde ilk üçe giren ekipler ödüllerini A Awards ödül gecesinde alacaklar.

Junior Jüri Başkanı Uğur Çakır, “Sokağa çıkmadan yaşayabilir misiniz? Çünkü sokakta geçen zaman hayatın gerçek prime-time’ı. Bugüne kadar bir açıkhava iletişimini zaplayabilen kişi olmadı. Sonunda sokak kazandı. Yıllarca destek mecrası olarak görülen açıkhavaya hakkı sonunda teslim edildi. Arvak, sadece açıkhava için üretilmiş fikirleri ödüllendirmek amaçlı yarışmasını başlattı, 3 yaşına getirdi. Bu yıl da aynı yarışmanın, sokağın kıymetini hepimizden iyi bilen üniversitelilere yönelik olanını başlatıyor. Görev önemli. Taze, revizyon görmemiş, ‘güzel ama…’ diye başlayan cümlelerle işleri hırpalanmamış genç beyinlerin işlerini değerlendireceğiz. Bu yarışmanın mantığını sevmemek mümkün değil. Kimse kaybetmeyecek. Sokak kazanacak” diyor. Açıkhavanın en iyilerini izlemek ve eğlenceli bir akşam yaşamak için A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2015 ödül töreninde görüşmek üzere.

 

Ayhan Tezcan
ARVAK Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı, Campaign Türkiye’nin Mayıs 2015 sayısında yayımlanmıştır.