AÇEV Okuyan Bir Gelecek Platformu yayında

AÇEV, tanınmış sanatçılar, yazarlar ve uzmanların seslendirdiği çocuk kitaplarını, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın projeye özel çalışmalarıyla buluşturduğu Okuyan Bir Gelecek Platformu’nu hayata geçirdi. Konsept yaratımından prodüksiyon süreçlerine, tüm proje ‘in-house’ olarak Cheil Türkiye tarafından
tamamlandı.

Cem Yılmaz’dan Beren Saat’e, Demet Evgar’dan Selçuk Yöntem’e kadar birçok ünlü ismin çocuklar için hikaye kitapları okuduğu projenin amacı, çocukların dil gelişimini desteklemek, kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak ve hayal güçlerini geliştirmek. Platformdaki videolar aracılığıyla kitapların daha fazla çocuğa ulaştırılması da hedefleniyor.

Ebeveynlerin çocuklarına erken yaşlardan itibaren kitap okumalarının önemi ve çocuklara kitap okurken nelere dikkat edilebileceği hakkında farkındalıklarını artırmayı amaçlayan platform üzerinden bağış yapılarak, kitaplara erişimi olmayan binlerce çocuğun kitap sahibi olması da sağlanıyor.

Siz de okuyanbirgelecek.org adresine girerek projeyi inceleyebilir, çocuğunuzla birlikte hikayeleri dinleyebilir ve bağışta bulunarak okuyan bir gelecek hayaline ortak olabilirsiniz.

KÜNYE

Reklamveren: AÇEV
Ajans: Cheil Türkiye
Yönetmen: Taylan Çidan
Animasyon: Fatih Öztürk
Müzik: Fazıl Say

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.