Accenture Song ve Coinbase, Direct Grand Prix kazandı

İngiltere, Direct ve Creative Data kategorisinde birer tane olmak üzere iki Lion kazandı.

Direct Lion

ABD ajansı Accenture Song ve Coinbase müşterisi, Cannes Lions 2022’de “Less talk, more Bitcoin” için Direct Grand Prix kazandı.

Bir dizi yüksek bütçeli reklamın ortasında, izleyicilerin ekranlarına gelen bir QR kodu yerleştirdi ve 60 saniyelik çalışma süresi boyunca siteye 20 milyon ziyaretçi getirdi.

DDB New York ve Chicago, Skittles ile “Apologise the Rainbow” çalışmaları ile iki altın Lion kazandı.

Kampanya, Skittles’ın 2013 yılında limon aromalı Skittles’ı kaldırma kararı ile ilgiliydi ve bir sözcünün bireylerden özür dilediği 35 dakikalık bir basın toplantısını, Times Meydanı’nda bir billboard’u ve okunması 10 saatten fazla süren bir gönderiyi kapsıyordu.

Dünya çapında DDB de büyük kazanan oldu. ABD, Brezilya, Peru ve Yeni Zelanda merkezli şubelerinde sekiz ödül aldı.

ABD sonunda bu kategoride Grand Prix, iki altın Lion, dört gümüş Lion ve beş altın Lion dahil olmak üzere 12 ödül kazandı.

Uncommon Creative Studio, H&M’in “One/second/suit” ile bronz bir Lion kazandı ve bu kategoride İngiltere’den tek kazanan oldu.

In total, 55 awards were handed out: one Grand Prix, seven gold Lions, 20 silver Lions, and 27 bronze Lions.

Creative Data

Creative Data kategorisinde DDB Mexico, WeCapital’in “Data Tienda”sı için Grand Prix’i aldı.

Reklam, WeCapital’in düşük gelirli Meksikalı kadınların kredi geçmişini kurtarma girişimi olan ve bankalardan kredi almalarını sağlayacak olan finansal hizmetler merkezi Data Tienda’yı başlattı.

Black and Abroad’ın Toronto’daki Performance Art tarafından hazırlanan “The black yükseklik haritası”, iki ödül kazandıran tek çalışmaydı: altın ve gümüş Lion.

ABD’nin bir haritasını kullanan dijital deneyim, siyahi nüfus verileri, tarihsel imleçler ve siyahilere ait işletmeler gibi kültürel ilgi alanlarını gösterdi.

The UK won just one award, a bronze Lion for Edelman’s work with National Grid, “Green light signal”.

ABD iki ödül kazandı: New York’tan BBDO, Bacardi’nin “Music liberates music mixtape”iyle bronz bir Lion; DDB Chicago ve New York, Direct kategorisindeki önceki iki galibiyetine ek olarak, Skittles’ın “Apologise the Rainbow” ile bronz bir Lion kazandı.

Genel olarak, kategoride 13 ödül verildi: bir Grand Prix; üç altın Lion; üç gümüş Lion; ve altı bronz Lion.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.