Accenture Digital’ın Türkiye lideri belli oldu

Accenture, globalde 28 bin kişilik bir ekiple hizmet veren Accenture Digital’ı, Cenk İkiz önderliğinde Türkiye’de de faaliyete geçirdi. Bu çerçevede Accenture Digital’ın Türkiye lideri olarak atanan isim Cenk İkiz oldu.

İkiz, lisans eğitimini Kuzey Amerika’da Max M. Fisher İşletme Fakültesi Finans Bölümü’nde tamamladı. Hedefi genel yönetim danışmanlığı iş bilgisiyle teknoloji temellerini birleştirmek olan İkiz, iş hayatına Accenture’ın New York ofisinde İşletme Analisti ünvanıyla başladı. Accenture’da medyadan enerjiye pek çok sektörde sunduğu hizmetlerle tecrübe kazanan İkiz, uzmanlaştığı iletişim, medya ve dijital endüstrilerinde yöneticilikten şirket ortaklığına uzanan bir yükseliş sergiledi.

Cenk İkiz, 18 yıllık deneyimi boyunca başarıyı garantileyen takımları kurup liderlik eden pozisyonlarda görev aldı; toplamda 305 bin çalışanıyla hizmet veren Accenture’ın Kuzey Amerika’daki dijital grubunun danışmanlık uygulamasında yönetim direktörü ve şirket ortağı olarak çalışmalarını sürdürdü.

Dijital konsept geliştirilmesi ve tasarlanmasından bütünleşik ürün geliştirilmesine, pazara giriş stratejisi oluşturulmasından ürünün piyasaya sürülmesine kadar ürün ve yazılım geliştirme yaşam döngüsünün tüm süreçlerinde yer alan İkiz, son yıllarda pazarlama analitiği, büyük data içgörüsü ve interaktif medya konularına odaklandı.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.