Accenture CEO’su Brian Whipple: Neden Droga5’ı aldık?

Accenture kısa süre önce Droga5’ı satın aldı. Accenture gibi danışmanlık şirketleri birkaç yıldır gözlerini pazarlama hizmetleri üreten şirketlere çevirmişlerdi fakat Droga5 gibi büyük bir alım gerçekleştirmemişlerdi. Accenture CEO’su Brian Whipple konuyu değerlendirdi, planlarını anlattı.

Droga5, Accenture Interactive için neden bu kadar önemli bir kazanım?

Bu satın alma bizim için oyun değiştirici özelliği olan bir adım. Geleceğin deneyim ajansını oluşturmak için Kuzey Amerika’daki yaratıcı yeteneklerimizi güçlendirmemiz gerekiyordu. 450’den fazla çalışanıyla New York’ta ve en azından 50 çalışanıyla Londra’da Droga5 aradığımız kan oldu. David Droga, dünya standartlarında marka stratejistleri ve yaratıcı beyinler ekibi ile çalışmak, deneyimleri iyileştirme hedefimize ulaşmamızda bize yardımcı olacak.

Accenture Interactive özellikle müşteri deneyimine odaklanmış bir firma. Deneyimin neden önceliğiniz olduğunu açıklar mısın?

Pazarlama manzarası önemli ölçüde değişti insanlar etkileşimlerin kesintisiz ve sürtünmesiz olmasını bekliyorlar. Pazarlama ve teknolojinin güçlü bir birleşimi var ve markalar artık reklam yoluyla değil deneyimler yoluyla üretiliyor/kalıcı oluyor. Markalamanın geleceği sadece harika fikirler yaratmakla ilgili değil aynı zamanda iyi deneyimler yaratmakla da ilgili.

Ne tür ödeme düzenlemeleri pazarlamacı ile ajans için en iyi sonucu verir?

Bazı müşterilerimizle performansımıza göre ödeme yapmalarını sağlayacak anlaşmalar yaptık. Örneğin Otomobil üreticilerinden biri ile yeni araba satıldıkça ödeme aldığımız bir anlaşmamız var. Tüm sektöre, pazarlama KPI’larını genel iş hedefleriyle daha uyumlu hale getirmek için meydan okumak istiyoruz.

Sektördeki pazarlamacılar ve ajanslar arasında güven sorunları olduğunu düşünüyor musunuz?

Sektörümüz önemli bir noktaya ulaştı. Yaratıcı markalar tek başına bugünün dijital dünyasında kazanamaz. Bugün deneyim, markaların kazanması için bir mücadele alanıdır. Önde gelen markalar, yaratıcı deneyimleri, iş stratejisi zekasını ve müşteri deneyimlerini dönüştürmek için teknoloji yeteneklerini bir araya getirebilecek yeni bir ortak türü arıyor. Markalar ve ortakları benzer hedefler ve KPI’lar ışığında incelendiğinde karşılıklı yatırım ve güven olduğu görülüyor. Bu, başarı için çok önemlidir.

Kaynak: www.ana.net
Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 88. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.