AB grubunun radyo dinleme oranları artıyor

URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Şubat 2015 sonuçları açıklandı. En az 5 bin hane ile yapılan araştırma sonuçlarına göre Şubat ayında Türkiye genelinde radyo dinleme oranları toplumun AB ve C1 sosyo-ekonomik gruplarında artış gösterdi.

Araştırma sonuçlarının ortaya koyduğu verilere göre reklamcıların özellikle hedeflediği grup olan A, B ve C1 sosyo-ekonomik gruplarının radyo dinleme oranlarının giderek artması dikkat çekiyor.

Şubat 2015’te radyo dinleme oranı AB grubunda %51.93 olurken bu oran C1 grubunda %46 olarak benzer şekilde artış gösterdi.

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, “Nielsen ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Şubat 2015 verileri ortaya koyuyor ki AB ve C1 sosyo-ekonomik gruplarında radyo dinleme süreleri devamlı olarak artış göstermektedir. Bu gruplar özellikle toplumun diğer kesimlerini de tüketim ve davranış olarak etkileme gücüne sahip oldukları için ayrıca önemli. Bir diğer önemli nokta da özellikle AB grubunun interneti en çok kullanan ve internet üzerinden en çok alışveriş yapan kitle olarak da öne çıkmasıdır” şeklinde açıklama yaptı.

* Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması, URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır. Araştırmanın sonuç sıralaması, URYAD A.Ş.’ye üye olan kanallar arasında yapılmaktadır.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.