A Awards 2016’da ödül sahipleri belli oldu

16 Mayıs 2016 Pazartesi günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapılan A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması ödül töreninde 2016 yılının ödülleri sahiplerini buldu.

A Awards 2016 Yarışması’nda En İyi Açıkhava Reklamı 2016 ödülünü Concept’in Uluslararası Af Örgütü için hazırladığı Sansürün Tipografisi adlı çalışması aldı.

A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinde finale kalan 9 ekibin üyelerinin de katıldığı ödül töreninde ekipler ödüllerini aldılar. Üniversitelerin İletişim Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ekiplerin yarıştığı A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinde ilk 3’e giren çalışmaların ödülleri ve Yapı Kredi Play’in ödül çekleri sahnede ekip üyelerine verildi. Kadir Has Üniversitesi’nden “Beşi Bir Yerde” adıyla katılan ekip birinci oldu. Ayrıca bu yıl ilk kez finale kalan 9 ekibin kampanyasından üniversitelilerin oylarıyla birinci olan çalışma seçildi. 1.500’ü aşkın üniversitelinin oylarıyla seçilen Ege Üniversitesi’nden Mitakondri isimli ekip, Arvak ve Üniversite Medya’nın koyduğu ödülü sahnede aldı. Mitokondi’ye oy verenler arasından seçilen Derya Özsaylan, Göktuğ Güllüce, Eren Bakırcı da Üniversite Medya’nın koyduğu ödülleri kazandılar. Arvak, A Awards 2016 ödül törenini açıkhava sektörünün görünmez adamları diye tanımladığı operasyon ekiplerine adadı. Açıkhava şirketlerinde görev yapan 9 operasyon elemanı hem ödül törenine davet edildi hem de sahneye çıkıp “en iyi açıkhava reklamı 2016” yazan bir afişi açarak en iyi açıkhava reklamı ödülünü anons etti. Zor geçen bir 2015’e rağmen yaratıcılık açısından nitelikli işlerin çok olması A Awards jürisini seçim yaparken zorladı. O nedenle bazı kategorilerde 2 birinci seçildi. Açıkhava mecrasının dijital ile birlikte müthiş sonuçlar yaratan bir gelişim göstermesini bu yılın çalışmalarında gördük.

A Awards 2016’da kategorilerinde ödül kazanan çalışmalar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayhan Tezcan
Arvak Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Haziran 2016 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.