A Awards 2016 hazırlıkları sürüyor

Açıkhavada yapılan yaratıcı, etkili ve mecranın dilini doğru konuşan işleri ödüllendirerek teşvik eden ve örnek olmasını amaçlayan bir yaratıcılık yarışması olan A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması’nın hazırlıkları hızla ilerliyor. A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2016 ödül töreni Rahmi Koç Müzesi’nde 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü akşamı yapılacak. Başvurular 15 Nisan 2016 tarihine kadar aawards.net sayfası üzerinden yapılabiliyor.

Açıkhava, dünyada düzenli olarak büyüyen iki mecradan biri. Büyümenin getirdiği rekabet ve fark edilme kaygısı, açıkhava mecrasındaki kampanyaların niteliğini yükseltiyor. Açıkhavada her iyi fikir kendi yolunu buluyor, sıra dışı, fark yaratan, son derece etkili işler ortaya çıkıyor.

Açıkhava mecrası açısından pek de iyi bir yıl olmamasına karşın 2015’te yaratıcılık açısından parlak, üst düzeyde işlere sıklıkla rastladık. Sıra, şimdi bu işlerin değerlendirilmesine, bir anlamda taçlandırılmasına geldi.

A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması’ndaki kategoriler, açıkhavanın sağladığı olanakları reklamverenlerin amaçlarına hizmet edecek biçimde ve yaratıcı fikirle  kullanan çalışmaları saptamak amacıyla belirlendi. Açıkhavada diğer mecralarla örtüşen çalışmalar çok etkili sonuçlar veriyor. Bu türden işleri giderek daha çok görmeye başladık. Nitekim A Awards 2015’te ilk  büyük ödülünü alan Leo Burnett İstanbul’un tasarladığı Samsung “Duyan Eller” çalışması A Awards 2015’ten sonra katıldığı  birçok yarışmada ödül aldı. Açıkhavanın gücünü ve etkisini gösteren bu türden işleri A Awards’da ve diğer yarışmalarda daha çok göreceğiz önümüzdeki günlerde.

A Awards’un geçen yıl başlatılan yeni kategorisi A Awards Üniversite Medya Junior kategorisi ilk yılında olduğu gibi yine umut verici bir katılımla 2016’ya giriyor. Üniversitelerin iletişim fakültelerinden 34 ekip katılıyor bu yılki yarışmaya.

A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2016’da, geçen yıl gördüğümüz yaratıcı ve heyecan verici işleri bu yıl da görmeyi umut ediyoruz.

 

İsmail Hakkı Uzun
Arvak Yönetim Kurulu Üyesi

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Şubat 2016 tarihli sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.