5 Gum kampanyasında yaşlılar pişmanlıklarıyla gençlere ilham veriyor

İnsanlar çoğu zaman yaptıkları değil, yapmadıkları şeyler için pişman olurlar içgörüsünden yola çıkan sakız markası 5 Gum #NoRegrets isimli bir kampanyada yaşlılar pişmanlıklarıyla gençlere ilham veriyor.

5 Gum’ın #NoRegrets kampanyasında gençken istediklerini yapamamış yaşlılar pişmanlıklarıyla gençlere ilham veriyor.

5 Gum’ın yaptığı araştırmaya göre gençlerin ve yaşlarının %97’sinin hayatlarını şekillendiren en az bir pişmanlıkları var. Gençlerin isteklerini gerçekleştirmek için hâlâ zamanları var ancak yaşlılar için o tren kaçmış durumda. İki grubu bir araya getirip gençlere cesaret vermeye, yaşlıların ise bir fark yaratarak mutlu olmalarını sağlamaya karar veren 5 Gum, kısa belgesellerden oluşan bir seri hazırladı.

Yaşlıların hikayeleriyle ilham veren bir belgesel serisi

Belgesel serisi şimdilik 5 filmden oluşuyor. Amerika, İngiltere, İspanya ve Çin’de yaşayan yaşlılarla yapılan görüşmeler sonrasında ortaya çıkan gerçek hikayeleri kapsıyor ve her biri farklı bir yönetmen tarafından çekilmiş. Kampanya Energy BBDO imzası taşıyor.

Energy BBDO CCO’su Andrés Ordóñez, “Kampanyanın samimi olması gerektiğini düşünüyorduk, bu nedenle dünyanın farklı noktalarında yaşayan ve anlatacak hikayeleri olan yaşlıları bulduk. Gerçek deneyimlerin ve bilgeliğin günümüz gençlerine ilham vermesini çok güzel buluyorum. Dünya böyle bir yer olmalı” yorumunda bulunuyor.

Martin’in hikayesi

“Cinselliğimi gerçek anlamda saklamak zorundaydım. Kim bir erkeğin fotoğrafını çektiğim için beni gay olmakla suçlayabilirdi ki?

Emily’nin hikayesi

“Bence daha maceracı olurdum. O güne tekrar dönebilseydim, sanırım atlardım.”

Lin’in hikayesi

“Sahneye ilk çıktığımda 9 yaşındaydım. Çalışmalarım nedeniyle seyahat etme şansını hiçbir zaman bulamadım.”

Stanford’ın hikayesi

“Okulların çoğunun yüzme takımları beyazlardan oluştuğu için bir siyah olarak aralarına giremeyeceğimi düşündüm.”

Guillermo’nun hikayesi

“Bir gün bana bir mektup yazdı ve daha fazla bekleyemeyeceğini söyledi.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.