4129Grey Cannes Lions 2018’de Gold kazandı

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali güzel haberlerle devam ediyor. Amnesty International için hazırlanan “İçeriden” işiyle 4129Grey Cannes Lions 2018’de Gold ödüle layık görülürken, TBWA\Istanbul ve Medina Turgul DDB de Bronz ile ödüllendirildi.

Geçtiğimiz günlerde beş kategorinin kısa listeleri açıklanmış, 4129Grey, Medina Turgul DDB, TBWA\Istanbul ve Y&R İstanbul Outdoor, Design ve Print & Publishing kategorilerinde kısa listeye girmişti.

4129Grey’in ilk Altın Aslan’ı

Festivalin ikinci gününde 4129Grey, Print & Publishing kategorisinde Altın Aslan’ın sahibi oldu. Twitter’ın “Tweet to Unlock” özelliğinden faydalanılarak hayata geçirilen “İçeriden / The Insiders” 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde yayımlanan bir gazete projesi. Kullanıcıların tweet’leriyle parça parça açtıkları gazete, tutuklu gazetecilerin savunmalarını, mektuplarını ve içinde bulundukları şartları içeriyor. Sadece bir gün yayımlanan gazete, Türkiye’de hapse girmiş gazetecilerin “içeride”yken bir gazete çıkarabilecek kadar çok sayıda olduğunu ortaya koyuyor.

Çalışma, 4129Grey’e ajansın ilk Altın Aslan’ını kazandırdı.

İki tane de Bronz Aslan geldi

TBWA\Istanbul, Fear and Fantasy Festival için hazırladığı çalışmasıyla Design kategorisinde Bronz Aslan ile ödüllendirildi.

Medina Turgul DDB ise Koçtaş için hazırladığı ilanlarıyla Outdoor kategorisinde Bronz Aslan’a layık görüldü.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.