3M Türkiye’nin genel müdürlük koltuğunda yeni isim

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı şirketi arasında yer alan ve müşterileri için yerel çözümler üreten 3M Türkiye’de, genel müdür seviyesinde bir değişiklik yaşandı. Şirkete 2011’den bu yana liderlik eden Andrei Holban 3M Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Direktörü olurken, Mert Büyükyazgan ise 3M Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

1994 yılından bu yana 3M bünyesinde çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev yapan deneyimli yönetici Mert Büyükyazgan, son 5 senedir 3M bünyesinde bölgesel sorumluluklar alarak edindiği tecrübelerini şimdi de Türkiye’ye aktaracak.

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitiren Mert Büyükyazgan, sonrasında ABD’de San Diego State Üniversitesi’nden Üretim Yönetimi Yüksek Lisans ve Purdue Üniveristesi’nden MBA derecelerini aldı.

İş hayatına atıldıktan bir yıl sonra, 3M’e katılan Büyükyazgan, şu ana kadar 3M bünyesinde farklı alanlarda çalıştı. 3M Türkiye’de çeşitli üst düzey görevler aldıktan sonra yurt dışına atanan Büyükyazgan, 3M Macaristan Genel Müdürlüğü görevini takiben, geçtiğimiz 5 sene boyunca Orta ve Doğu Avrupa ile Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri Endüstriyel İş Direktörlüğü görevini yürüttü. Büyükyazgan yeni görevi kapsamında aynı zamanda 3M Orta ve Doğu Avrupa ile Ortadoğu ve Afrika Bölgesi İcra Kurulunda yer alacak.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.