3D yazıcı şirketi Zaxe yurt dışına açılıyor

Türkiye’den çıkan ve 2013 yılında kurulan 3D yazıcı girişimi Zaxe, yaptığı işlerle Türkiye’de adından söz ettirirken aynı zamanda yurt dışında satışlara başlamaya da hazırlanıyor.

Şirket Baki Gezgen, Can Geliş ve Serhat Özperçin tarafından kurulmuş, sonrasında Zaxe’nin yöneticileri arasına Koray Kurhan, Aydonat Atasever ve Kerem Bilgin de katılmıştı.

Birinci tur yatırımında 10 milyon lira değerlemeye ulaşan Zaxe, Keiretsu Forum üyelerinden 1 milyon liralık birinci tur yatırımını aldı. Bu yatırımlarla birlikte şirketin 2017’deki hedefi 3D yazıcıların ihracatına başlayarak yurt dışına açılmak.

Zaxe Wi-Fi bağlantısı, bulut teknolojisi, dokunmatik özellikleri ve ABS ile PLA çıktısına sahip ilk masaüstü 3D yazıcısıX1‘i satışa çıkarmıştı. Şirket önümüzdeki yıl daha büyük baskı yapılmasını sağlayan ürünlerini piyasaya sunacak.

Aydonat Atasever yatırımı alma sebeplerinin Zaxe'nin globale açılmasını sağlamak ve marka bilinirliğini artırmak olduğunu söylüyor ve sözlerine "En önemli projemiz yurt dışında büyümek" diye devam ediyor. Globalde bilinen 3 boyutlu yazıcı markalarının yanında bir Türk şirket olarak var olmak istediklerini söyleyen Atasever, bunun için projeleriyle çeşitli fuarlarda yer alacaklarının da altını çiziyor.

Atasever 2017 projeleri için üç ana hedeflerinin olduğunu belirtiyor: Ciroyu 2016 yılının 3 katına çıkarmak; globale açılmak ve sanayi kuruluşlarına hitap eden ürünlerini sunmak. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.