39. Grafik Tasarım Sergisi’ne katılım 11 Eylül’e kadar uzatıldı

Bu yıl ilk kez çevrimiçi gerçekleşecek 39. Grafik Tasarım Sergisi’ne son katılım tarihi, yoğun talep üzerine uzatıldı. Sergiye katılmak isteyen profesyonel ve öğrenci adaylar, 11 Eylül 2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvurularını tamamlayabilirler.

Bilgi ve katılım için: 39.gmk.org.tr

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK), 1978 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu ismi altında İstanbul’da kuruldu. Reklam ajanslarının ve tasarım stüdyolarının yaratıcı kadrolarından, akademisyenler ve öğrencilere uzanan bir üye yelpazesine sahip kuruluş; Türkiye’de grafik tasarımın gelişmesi, bu alanda üretim yapan tasarımcıların bir araya gelmesi ve mesleki haklarının korunması amaçlarını taşıyor. Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerle tasarımcıları farklı üretim alanlarından profesyonellerle buluşturuyor. Her yıl düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi’nde, o yıl içinde üretilen grafik ürünlerden kapsamlı bir seçki oluşturan ve onları ödüllendiren GMK, 1993 yılından beri Uluslararası Tasarım Konseyi (Ico-D) üyesidir.

Grafik tasarımın gelişmesi, özgürleşmesi, kitlelere tanıtılmasına ön ayak olmayı amaçlayan GMK, mesleki hakların korunması konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Grafik tasarımın eğitim ayağında da rol oynayan GMK, gerçekleştirdiği “GMK Seminerleri” ve çeşitli atölye çalışmalarıyla da öğrencileri mesleğe hazırlayarak ve profesyonellerle buluşturarak öğrencilere destek olmayı amaçlamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.