23 Nisan akşamı sosyal medya reytingleri

Kara Para Aşk’da  gizem artarken dizi Somera sosyal medya reytinglerinde de Muhteşem Yüzyıl’ın tahtını sarsarak 23 Nisan Çarşamba akşamının birincisi oldu.

Dizi, dün akşam 5.281 mesajla %9.44’lük bir reyting aldı. Dizinin etkileşim skoru yani diziyle ilgili atılan mesajların paylaşılma, beğenilme oranı ise 4.03 oldu. Diziyle ilgili atılan mesajların içeriğine baktığımızda kullanıcıların Ömer gibi bir yol arkadaşının önemi vurgulamasının yanı sıra Engin Akyürek’in yakışıklılığıyla kadın izleyicilerin ilgisini çektiğini görüyoruz. Tabii böylece, Somera verisine göre diziyle ilgili mesaj atanların %74’ü kadınlardan oluştu.

 

Çarşamba gecesinin sosyal medya ikincisi ise Muhteşem Yüzyıl olurken, üçüncü Sevdaluk, dördüncü Kızıl Elma ve beşinci KANAL D’nin yeni yarışması Takip oldu.

 

Tematik kanallardaki programların sıralaması ise değişmedi ve 1. Game of Thrones, 2. Okan Bayülgen Sunar, 3. Tarafsız Bölge oldu. Tematik kanallarda sosya medyadaki yarış CNN Türk ve CNBC-e arasında geçecek gibi duruyor.

23 Nisan Çarşamba sosyal medya performans infografiği;

 

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.