22. Golden Drum Festivali, son katılım tarihi 12 Eylül

Reklamcılık yarışması 22. Golden Drum Festivali, son katılım tarihini 12 Eylül 2015 olarak açıkladı. Avrupa’nın 37 ülkesinden tüm ajanslara açık olan yarışmada, işler için 17 farklı yarışma grupları altında 99 farklı kategoriden başvuru yapılabilecek. Giriş ve delegasyon kayıt sistemi goldendrum.com adresinden yapılabiliyor.

Bu yılki “heavy metal” jürisinde Tek Kanallı Jüri Başkanlığını McCann Buenos Aires‘in Chief Creative Officer’ı ve McCann Wolrdgroup Latin Amerika-Karayiplerin Chavo D’Emilio ve Çok Kanallı Jüri Başkanlığını Happiness Belçika‘nın kurucu ortağı ve Chief Creative Officer’ı Geoffrey Hantson yönetecek. Bu yıl Golden Drum’ın 22 kişiden oluşan jüri üyelerinin her biri yaratıcılık alanında geniş bir deneyime sahip. Deneyimli jüri üyeleri 120’den fazla Cannes Lions, 80’den fazla Eurobest ve LIA, ADC*E, FIAP, Clio Awards, Effie, New York Festivalleri ve Golden Drum gibi birçok yarışmadan sayısız ödüle sahip.

Golden Drum Festivali’ni ilk kez ziyaret edecek ve bu seneki katılımları değerlendirecek olan Tek Kanal Jüri Başkanı Chavo D’Emilio, şunları söyledi:

“Bu festivali sizinle paylaşmak bir onur ve zevk. Ben Güney Amerika’dan geliyorum ve başka bir kültürün parçası olmayı öğrenmek ve deneyimlemek istiyorum. Bence bu bölgede muazzam işler yapılıyor. Jüri Başkanı olarak ben de deneyimlerimi ve küresel markalarla çalışmanın getirdiği bakış açımı bu işin içine katmak istiyorum. Popüler kültürde reklam yapmanın gücüne gerçekten inanıyorum. Bu nedenle işlerimizin önemi ve geçerliliği fikrine her zaman büyük saygım var. Diğer jüri üyeleriyle yakın çalışmayı planlıyorum. Yatay bir çalışma yöntemiyle bu dönemin yaratıcılığını kutlayan açık tartışmaya dayalı bir çalışma. Yaratıcılığın en kaliteli ürününü tanımlamak gibi önemli bir rolümüz var. Masanın ortasına koyacağımız en önemli kelime bence dürüstlük; en iyi işi bulma dürüstlüğü. Bölgedeki en iyi işi temsil eden çalışmayı bulma dürüstlüğü. Ve işin kalitesini artırmayı deneme dürüstlüğü. Bu perspektifle günlük işlerimizi ödüllendiren bir festivali tam anlamıyla yerine getirebiliriz.”

Kampanyaları ve Golden Drum Festivali’ne gönderilen diğer çok kanallı eserleri değerlendirecek olan Çok Kanallı Jüri Başkanı Geoffrey Hantson da bu yılki değerlendirmeye nasıl yaklaşacağıyla ilgili bir plan geliştirmiş bile:

“Bu yılki Golden Drum Festivali Çok Kanallı Jüri Başkanı olarak seçilmekten dolayı çok gururluyum. İşleri görmek için sabırsızlanıyorum ve jüri üyelerimle yapıcı sohbet ve tartışmalar yaşayacağımıza inanıyorum. Yaklaşımım oldukça basit olacak: Kötüye kötü diyelim. İyiye iyi diyelim. Ortalama olanlara da kötü diyelim. Bu bize net bir ilk seçim şansı verecektir. Daha sonrasında bence hep olumlu olana odaklanmalıyız. Enerjimizi ortaya koyalım ve iyi fikrin neden iyi bir fikir olduğunu ve metali hak ettiğini tartışalım istiyorum.”

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.