2018’de hava kirliliği sınırında bir Londra

İngiltere, 2018’de bir aydan kısa bir sürede hava kirliliği sınırında bir Londra ile karşılaşılınca, Transport for London ve belediye başkanı sorunu çözmek ve Londralılar için hava kalitesini iyileştirmek için bazı aksiyonlar aldı. Bunlardan biri de Nisan 2019’dan itibaren şehirde Ultra Düşük Emisyon Bölgesi kurallarının devreye girmesi. Şehir merkezinde trafiğe çıkmak isteyen araçlarda egzoz emisyon standartlarına uygun olmaları şartı aranacak ve standartlara uygun olmayan araçların şehir merkezine girebilmeleri için de araç sahiplerinin yüksek ücretler ödemesi gerekecek. 

Görünmez olmasından dolayı, kötü hava kalitesi acil bir endişe olarak görülmemektedir. Transport for London‘ın farkındalık yaratmak için başlattığı ve VCCP imzası taşıyan kampanya, Londra’nın hava kalitesinden en çok etkilenenlere odaklandı; başkentin çocukları. Şok edici gerçek şu ki, Londra’daki her bir çocuk, her gün sağlığını uzun vadede etkileyen araç kullanımından kaynaklanan kirlilikle her gün zehirli hava soluyor.

Hava kirliliği görünmez olduğu kadar sinsidir. Film, çocukların okullarda hava kirliliğinden her gün nasıl etkilendiğini gösteren duygusal bir hikaye ile hayata geçiriyor. Çocuklar okulda oyun alanında oynarlarken etraflarının egzozdan balonlarla çevrili olduklarını farkında değiller. 

Künye

Reklamveren Transport for London
Ajans VCCP
Kreatif Direktör Jon Fox, Hugh Todd
Kreatif Ekip Matthew Holmes, Abi Williams
Medya Ajansı Wavemaker
Kreatif Yapımcı Anja Bassett
Fotoğraf Prodüksiyon Şirketi Making Pictures
Fotoğrafçı Spencer Murphy
Prodüksiyon Şirketi Academy

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.