2012 NBA Finalleri canlı yayın rekoruna hazırlanıyor

2012 NBA Finalleri, 215 ülke ve bölgedeki taraftarlarına 47 ayrı dilde televizyon, bilgisayar, mobil telefon ve tabletler aracılığıyla ulaşarak, daha önce görülmemiş bir canlı yayın performansına imza atmaya hazırlanıyor. 34 ülkeden 277’i aşkın medya üyesi, Oklahoma City ve Miami arasında gidip gelecek. Finaller ilk defa 14 ayrı yayın ortağı tarafından yayınlanacak.

NBA.TV aracılığıyla  A.B.D., Kanada ve Çin dışındaki taraftarlar tüm final maçlarına canlı olarak erişebilecek; kişisel bilgisayarlarından, mobil telefonlarından ve tabletlerinden maçların önemli anlarını tüm detaylarıyla görebilecek ve istatistikleri interaktif olarak takip edebilecekler.  Dünya genelinde 278 milyonluk rekor taraftar kitlesinin ise finalleri, sosyal medyadan takip etmesi bekleniyor.

NBA Maç Bulucu

‘NBA Maç Bulucu’ Facebook uygulaması, 140 ülkedeki taraftarların bulunduğu yeri tespit ederek ve taraftarları onların bulunduğu yerde maçların nerede ve ne zaman yayınlanacağı konusunda bilgilendirerek tüm taraftarların Finallere erişimini sağlayacak.

İlk defa Çin’deki taraftarlar Lenovo’nun sunduğu ‘Star Kamerası’na CCTV ve web sitesi CNTV.cn’den ulaşabilecekler. Taraftarlar, kameranın hangi oyuncuyu takip edeceğine karar vermek için oyun başına çevrimiçi olarak üç kez oy kullanabilecekler. Çin’deki taraftarlar, Sina’da canlı maçlar dâhil olmak üzere daha önce benzeri görülmemiş bir dijital yayını deneyimleme şansını yakalayacaklar. Tencent, geniş bir sahne arkası yayını yaparak Çin’deki milyonlarca çevrimiçi izleyiciyi, finallerde bir muhabirin herhangi bir yerden bildirmesine olanak tanıyan sırtta taşınabilen kablosuz LiveU teknolojisini kullanarak gerçek zamanlı olarak sahnenin arkasına götürecek. Çin’de sosyal medyada en çok takip edilen spor ligi NBA,  52 milyon takipçiye gerçek zamanlı yayın ve bilgi sağlayacak.

NBA Finalleri, Hindistan’da da daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yayın oranına ulaşacak.  Ten Sports, sahada olacak ve tüm maçları canlı yayınlayacak. Ten Sports’da yayınlanan “NBA’in En Büyük Hayranı” programında yapılan çekilişle finallere katılmaya hak kazanan iki kişinin Finallerdeki sahne arkası deneyimleri de her gün yayınlanacak. Sahada; Times of India, Hindu, Times Now gibi diğer önemli Hindistan yayınlarının da muhabirleri olacak.

Dünyanın dört bir yanında

Avrupa’da ise Finaller, 48 ülkede ve bölgede 32 ayrı dilde yayınlanacak.

Finaller, Latin Amerika ve Karayipler’de ise 47 ayrı ülkede 4 ayrı dilde canlı olarak yayınlanacak. ESPN, Finalleri bölgedeki tüm taraftarlara ulaştıracak ve maçlar Cinepolis Sinemaları sayesinde yedi Meksika şehrinde sinema salonlarında canlı olarak verilecek.

Asya’daki taraftarlar da organizasyonu canlı izleme imkânı yakalayacak ve lig bölgede bir dizi maç izleme partisi düzenleyecek. Filipinler’de NBA Premium TV ve Basketball TV dördüncü maçtan itibaren maç izleme partisi düzenleyecek. ESPN Avustralya da 100’ü aşkın konuğa ikinci maç için bir izleme partisi düzenleyecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.