12. Altın Örümcek Web Ödülleri sahiplerini buldu

DorukNet tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreni, 04 Eylül 2014 Perşembe akşamı TİM Maslak Show Center ’da  gerçekleştirildi. 2013 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeleri ödüllendirildiği törende, 2013 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü ve En İyi Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü Turkcell’in oldu.

38 farklı kategoride ödül verilen gecede, Türk Hava Yolları, Turizm / Seyahat kategorisinde ödül alırken, Doğuş Yayın Grubu www.cnbce.com ile Haber kategorisinde, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı kategorisinde ödüle layık görüldü. Türk Telekom www.turktelekombulutt.com.tr  ile Bilgi Teknolojileri Donanım / Yazılım kategorisinde ödül kazandı. Törende ayrıca 19 başarılı web tasarım ajansı ve interaktif ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.

Tüm kategorilerde ödül kazananların listesi Altın Örümcek websitesinde yayınlandı.

Ünlü Siteleri kategorisinde Altın Örümcek Ödülü’nü Atiye aldığı gecede Yosi Mizrahi sunuculuk görevini üstlendi ve MFÖ grubu da bir konser verdi.

38 kategoride 318’in üzerinde finalist yarıştı 

12. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme aşamalarını geçen 318’i aşkın finalist belirlendi. 43 kişilik jüri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu kriterleri baz alınarak değerlendirildi.

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende 12 yıldır ara vermeden Altın Örümcek Web Ödülleri’ni düzenlendiklerini ve Altın Örümcek yarışmasının artık Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri haline geldiğini söyledi ve jüri üyelerine, sponsorlara ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem, yarışmaya olan katılımın internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası olduğuna dikkat çekti. Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmesinin yanı sıra Halk  Oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik  edildiğini ve bu oylamada 318 web sitesi için toplam 15 bin oy kullanıldığını belirtti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.