100 yıllık bisküvi Oreo Türkiye’ye geliyor

Milka, Jacobs, Cadbury gibi yiyecek ve içecek markalarının üreticisi Mondelez International, 21. yüzyılın en çok satan bisküvisi Oreo’yu Haziran ayında Türkiye’ye getiriyor.

Amerika’da 1912 yılında piyasaya sürülen ve yapılan araştırmalara göre her 10 aileden 9’unun tercih ettiği Oreo, gelecek yüzyılda görmek istenilen ürünler araştırmasında, %86 gibi yüksek bir oyla gazeteden sonra ikinci sırada yer aldı. Tüm dünyada “Döndür Aç, Kremasını Tat, Süte bandır” sloganıyla tanınan Oreo’nun satışı ilk olarak Migros süpermarketlerinde gerçekleşecek.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
12 Yorumlar
 1. şener diyor

  Ülkemizde Negro’da bu konuda çok başarılı. Hem oda süte banılıp yenilebiliyor. Tavsiye ederim

 2. Çağan Aceter diyor

  EPÜKKKKKKKK

 3. Yıldız Holding'in emektar çaycısı diyor

  oreo moreo anlamam arkadaş en iyisi ülker ikram

 4. Aysun diyor

  Dünyanın 100 yıl gerisindeyiz demek ki 100 yıllık bisküvi buraya yeni geliyorsa

 5. Cenk Soysuz diyor

  Oreo Cakesters da satılacak mı?

 6. busra diyor

  oreos’a laf atmayın bence. negro ya bin basar 11 sene amerikada kalan biri olarak söylüyorum.. geç bile kaldı oreosun Türkiyede üretimi. Kahvaltılık gevreği bile var ama muhtemelen burda üretilmez. negro yanından bile geçemez yemeden önyargılı davranıosunz. negroya sadece görünümü benziyor o kadar. hem çok iyi olsaydı hani nerde kahvaltılık gevreği??

 7. Yasemin diyor

  Negronun yerini tutamaz bence. Tadını o kadarda sevmedim. Paranizi bosuna vermeyin. Onun yerine negro alın tadı çok daha iyi. Eğer negro amerikada olsaydı oreodan daha çok yenileceğine eminim.

 8. Emre diyor

  Şener yanılıyorsun, önce oreo’nun tadına bak. Busra Negro ne görünümü ile nede tadı ile Oreo’nun yanından bile geçemez sana ayrıca darıldım.

 9. vedat tafro diyor

  Türkiye’deki bazı bisküvi üreticileri eski günlerde Oreo dahil birçok ürünün taklit ettiler ve bu yolla büyük paralar kazandılar. Korsanlıktan hiçbir farkı olmayan bu hırsızlıkları yapmak güçleşiyor artık. Oreo’nun ve diğer birçok bilinen markaların taklitleri neticede “taklit”tir. Oreo Türkiye’de çok başarılı olacak.

 10. Sema Yılmaz diyor

  Oreo’yu, on yıl önce Amerika’da ilk defa yedim ve tadı damağımda kaldı inanılmaz lezzetli, Negro’nun kakaosu ve kreması ile hiç alakası yok, Oreo’nun kakaosundaki lezzeti ve kıtırlığı ve büyüleyici kakaosunun kokusu bile çok farklı, Türkiye’de üretilenlerin hiçbirisiyle aynı değil, kreması da daha katı burdakilere göre, herkesin damak zevki farklı olduğu için iddia edemem. Yalnız son 2 aydır Migros’lar dahil hiçbir yerde yok bulunmuyor, ambalaj değişikliği olmuş, yakında dağıtıma başlanacağı bilgisini firmadan aldım. Oreo’nun tadını bilen bir daha ondan vazgeçemiyor !

 11. meral yalın diyor

  oreo Türkiye de yapılan hiç bir bisküvi ye benzemiyor, umarım kısa sürede türkiye satışı başlar ayrıca Oreo Cakesters da beraberinde gelir.

 12. Furkan Doğukan özcan diyor

  En güzel büskivi oreo türkiye de artık yedim ben güzel bir büskivi ye benziyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.