artwork

10 KIZ seninle gurur duyuyor!

4 ay önce

0

Canımız arkadaşımız İlkay’cığımız, bizi her zaman yazılarıyla, mesajlarıyla, yaptığı hediyelerle “En Değerli, En Güzel, En Komik, En Biricik” hissettirdi. Şimdi sıra bizde. ❤️❤️❤️ 

Bizler (namıdiğer 10 Kız) İlkay’ı 11 yaşından beri tanıyoruz. İlkay’ın ne kadar yetenekli, azimli, çalışkan, komik, neşeli, coşkulu, eğlenceli olduğunu, hayatı ne kadar pozitif ve hevesle yaşadığını, tüm çevresine nasıl ilham verdiğini, çocuklarla çocuk, büyüklerle büyük olabildiğini, 7’den 70’e hangi milletten olursa olsun gerek yetenekleri gerek sempatikliğiyle herkesi nasıl etkileyebildiğini buradan anlatabilmemiz çok zor olacak ama deneyeceğiz!

İlkay’cığımız ismi gibidir. Gökte İLK fark edilen AY gibi parlar girdiği her ortamda. Her zaman büyüler etrafındakileri. Amerikan Koleji’ndeki “Bazaar Day” fikirleri, müzik grubu “Horozlar” solistliği, “Student Council” Başkanlığı, okul müzikalimizin başrolü ve ACI’95 kraliçeliğiyle 10 Kız’ın en parlak karakterlerinden biridir.

Bizi kahkahalara boğan komiklikleri ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle İlkay’ın kalplerimizi fethetmesi ilk tanıştığımız günlerde oldu. Küçücük çocuklardık, bizim akıllarımız havalardaydı ama onun misafirliğe gelirken hediye zeytinini eksik etmemesinden bile anlamıştık özel olduğunu. Anılarımız, pişmaniyeler ve portakal sularımızla geçen serüvenimiz, yıllığa 10 KIZ fotoğrafıyla reklam vererek tamamladığımız lise hayatımız ve İlkay kraliçe olduğunda başarısına kendimizi ortak etmelerimizle beraber büyüdük. Biriktirdiğimiz anılarımızı aktarmaya ne yer ne de zaman yeter. 

O bir “Stand-up”çı kadar komik, profesyoneller kadar güzel sesli, aynı zamanda besteci ve iyi söz yazarı, hem akıllı hem yaratıcı, her zaman zevkli, çok esprili, üstüne üstlük de çok renklidir. Daha da ilginci, hayalperest ve gerçekçidir! (Bu ikisinin birlikte olmasının neredeyse imkânsız olduğunu biliyoruz ama işte İlkay tam da böyledir.) 

İnanılmaz iyi bir gözlemcidir. Oyunculuk kabiliyeti, küçüklüğümüzden beri duyduğu her şarkıyı kulağıyla çıkarıp çalabilmesi ve söyleyebilmesi yeteneklerinden sadece birkaç tanesi. Çizimlerinin ve sesinin güzelliği insanda hayranlık uyandırır. Yani “10 parmağında 10 marifet”in vücut bulmuş halidir bizim İlkay’cığımız.

Yeteneklerinin yanında ilgi alanları da çok renklidir. En iyi mekân, en farklı tarz, en lezzetli mantar çorbası (!) derken bu özellikleriyle sadece kendini değil, bizi de yukarılara taşır. Tüm dünyaya tasarım perspektifinden bakar. Sanatın, insanın, bitkinin, yemeğin, sunumun, objenin, kıyafetin, fotoğrafın iyisini seçer bulur; güzelden anlar! Trendleri, yeniyi, iyiyi takip eder ve bunları bizimle, heyecanla paylaşır. İnsanların, olayların, nesnelerin içinde saklı kalmış güzelliği bile fark edebilir. Detayları hiç kaçırmaz, meraklı ve ilgilidir hep. En güzel fotoğraflarımızı da o çeker. İçinde sanat ve orijinallik olan her şeye hayrandır İlkay. Yaratıcılığını sadece işinde değil, leziz yemek tarifleri keşfederken, güzel sofralar kurarken, değişik kıyafetleri seçerken, çocuklarıyla eğlenirken de konuşturur. 

Güler yüzünü bir gün eksik etmeyen zarif Meral Teyze’mizden, hepimize güven dolu babalığını hissettiren tatlı muhabbetli Mehmet Amca’mızdan ve her zaman arkasında ikinci bir baba gibi olan İlter ağabeyinden aldığı harika özellikleriyle İlkay muhteşem bir eş, anne, yaratıcı yönetmen ve arkadaştır. Tüm hayat rollerindeki liyakatli duruşu hepimize ilham verir.

Kendi cesur olduğu gibi cesaret veren tarafı da çok güçlüdür. Bizi birine anlatmasını en çok isteyeceğimiz kişi İlkay’dır! Kendini de o anlatsa bizden daha iyi yapacağına eminiz biz. Çevresindekileri hep parlatan, ışıldatan, canımız arkadaşımız İlkay’la hayat hep rengarenk, sıcacık, eğlenceli, güven dolu ve günceldir. İlkay’ı değil bir sayfaya, bir kitaba sığdırmak bile zor olur.

Tüm hayatımız boyunca onu birçok ödül alırken, her seferinde artan bir gururla izledik. Küçüklüğünden beri hep hak ederek kazandığı ödülleri tatlı, utangaç neşesiyle alırken görmek çok keyifli oldu. Bugün de büyük bir mutlulukla İlkay’ın dünya çapındaki başarısını kutluyoruz ama bilinmesini isteriz ki bizi asıl gururlandıran onunla olan sıkı dostluğumuzdur.

Ne mutlu bize ki kendimizi bu kadar iyi hissettiren bir arkadaşla beraber büyüdük ve 35 yıldır hayatımızı paylaştık, anılar biriktirdik. Bundan sonra da en az bir bu kadarını beraberce yaşayabilmeyi umuyoruz.

Biz ki 10 kızdık geldik geçiyoruz, yine olsa yine yaparız demiştik bir zamanlar. 28 yıl geçti ama biz birbirimizden geçmedik hiç.
İLKAY seni ne kadar tebrik etsek az olur.
Bu dünyada bir İlkay olduğu için hepimiz çok şanslıyız. 
Seni çok seviyoruz!

10 KIZ

 

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 132. sayısında yayımlandı.